Muhabbit

BitMEX KYC İsteyeceğini Açıkladı! Müşterini Tanı!

Kripto para türev borsası BitMEX bu sabah yaptığı duyuru ile birlikte Know Your Customer (KYC) prosedürünü hayata geçireceğini açıkladı.

BitMEX KYC

Kripto para türev borsası BitMEX bu sabah yaptığı duyuru ile birlikte Know Your Customer (KYC) prosedürünü hayata geçireceğini açıkladı.

28 Ağustos itibarıyla başlatılacak yeni prosedür kapsamında kullanıcılardan gerekli belgeleri ulaştırmaları istenecek. Mevcut kullanıcılar için belgeleri tamamlama süresi ise 6 ay olarak belirlenmiş durumda.

KYC Yapanlara Ödüllü Etkinlik

Atılan bu adımın daha güvenli bir ticaret platformu oluşturmak için hayata geçirildiğini aktaran yetkililer, ödüllü etkinlikler düzenleyeceklerini de açıkladı.

Yarışmalara katılım sağlanabilmesi için KYC işlemlerinin tamamlanması gerektiğini belirten BitMEX farklı bir teşvik yöntemi deneyecek gibi görünüyor.

10 yıldan fazla süredir kripto paraların hayatımızda bulunduğunu belirten blog yazısı, kimlik doğrulama sisteminin uluslararası düzenlemelere uyum sağlayabilmesi için gerekli olduğunun altını çiziyor.

Yetkililer BitMEX’in hesap sahibini tanımasının aynı zamanda hack ve anlaşmazlık gibi durumlarda sorunların çok daha kolay ve hızlı çözülebileceğini de belirtmekte.

Muhabbit Aylar Önce Söylemişti

22 Mart tarihinde BitMEX tarafından gelebilecek bir KYC adımını sizlere aktarmıştık.

Bir KYC Operasyon Yöneticisi iş ilanı açan BitMEX, gelecek yeni prosedürün sinyalini çok önceden vermişti. Çalışmalar ise tamamlanmış görünüyor.

Son Yazılar

Exit mobile version