Muhabbit

Son Dakika: BitMEX’e Erişilemiyor! Nedeni Ne?

bitmex

BitMEX’e erişim an itibariyle kesilmiş durumda. Sorunun ne olduğu ise henüz bilinmiyor.

15:15: Hem websitesi hem de API uzantıları an itibariyle devre dışı kalmış görünüyor.

Konu ile ilgili olarak BitMEX tarafından henüz bir açıklama gelmiş değil.

BitMEX tarafında benzer bir erişim sorunu 13 Mart tarihinde de gerçekleşmişti. Bitcoin’in sert düşüş yaşadığı sırada yaşanan erişim kesintisi ile ilgili daha sonra açıklama yapan yetkililer, kesintinin hizmet aldıkları üçüncü taraf bir kuruluş sebebiyle gerçekleştiğini belirtmişti.

15:30: BitMEX tarafından gelen açıklama an itibariyle borsada işlemlerin devre dışı kaldığı. Henüz sorunu tespit edemediklerini bildiren BitMEX yetkilileri, sorun üzerinde çalıştıklarını belirtmekte.

Twitter’da bir ekran görüntüsü paylaşan Bitcoin Jack, BitMEX’te XBT kontratının 0’a düştüğünü gösteriyor. BitMEX’te işlemlerin durmasının ardındaki sebep bu olabilir.

Güncellenecektir.

16:14 BitMEX az önce yaptığı açıklama ile fonlardan bir problem olmadığını, ve devre dışı kaldığı süre içerisinde herhangi bir likidasyon gerçekleşmediğini belirtti. En yakın zaman içerisinde sistemin yeniden online olacağını belirten yetkililer, herhangi bir problem olmadığının altını çiziyor.

16:32: BitMEX platformun tekrar aktif olduğunu ve emirlerin an itibariyle iptal edilebileceğini belirtti. İşlemler ise 10 dakika içerisinde başlayacak.

Son Yazılar

Exit mobile version