Muhabbit

SON DAKİKA

Gate.io Ofisine Polis Baskını Gerçekleştirildi!

Gate.io’nun başı dertte!

Clock
Paylaş
Gate.io Ofisine Polis Baskını Gerçekleştirildi!

İddialara göre, Gate.io ofisine polis baskını yapıldı ve bunun neticesinde ofis kapatıldı! Baskının sebebi olarak ise bir dolandırıcılık şüphesi yer almakta.

Gate.io şirketinin “比特儿” isimli ofisinde bulunan kanıtlara bakılacak olursa, bu ofisin, şirketin bir müşteri merkezi olduğunu gösteriyor.

Bazı kaynaklardan alınan bilgilere göre, kripto para borsası kapatıldı. Bunun sebebi ise, şirketin farm yapılabilen coinleri listelemesi olarak bildirildi.

Ayrıca gelen bilgilere göre, Gate.io şirketi müşterilerine “leek” olarak hitap ediyormuş. Bu, genellikle birilerini dolandırmak anlamını taşıyan bir kelime.

İlginçlikler burada bitmiyor, şirketin lisansında yazan bilgilere göre, bu şirket Guandong Eyaleti, Zhongshan Şehri’nde bulunuyor. Ancak baskın yapılan ofisin konumu, Shangdong Eyaleti’nde.

Günün erken saatlerinde baskın yapan polisler, şirketin çalışanlarından, üst düzey yöneticilerine erişmelerini istedi ve onları şirkete çağırdı. Bu sırada polisler bütün şirketi aradı.

Gate.io şirketinden bir yetkili, Çin’deki ofise baskın yapıldığını ve bunun sonucunda kapatıldığını yalanladı. Yetkiliye göre, baskın yapılan ofis bir taşeron PR ekibinin ofisi.

Fakat, bilgisayarlarda bulunan verilere ve bilgilere bakacak olursak, bu ofisin Gate.io ofisi olması hiçte şaşırtıcı bir durum olmaz. Çoğu kişi bu bilgilere dayanarak, ofisin bir özel hizmet ofisi olduğunu düşünüyor.

Ayrıca, dün gece bir çok kişi kripto para borsası üzerinden para çekim işlemi yaparken hatalar ile karşı karşıya kaldı.

EhmO2XFX0AMT6Dz - Gate.io Ofisine Polis Baskını Gerçekleştirildi!
Dün Gate.io Transferlerinde Sıkıntı Yaşandı! Kaynak: Twitter

Ne dersiniz sizce iddialar doğru mu? Gate.io’ya yapılan baskın sonucunda firma kapatılmış olabilir mi? Yoksa bu durum tam olarak şirket yetkilisinin dediği gibi bir taşeron firma ile mi alakalı?

An itibarıyla konu hakkında Gate.io şirketi tarafından hiçbir açıklama yapılmadı.

Daha fazla borsa ile ilgili haberlerimize ulaşmak isterseniz buraya tıklayabilirsiniz. Ta da DeFi ile alakalı içeriklerimize ulaşmak isterseniz buraya tıklayabilirsiniz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar