Muhabbit

ÖNE ÇIKAN

Son Dakika!! Güney Kore Borsası Bithumb’a İkinci Baskın!

Kripto para borsası Bithumb, bir hafta içinde ikinci kez polis baskınına uğradı.

Clock
Paylaş
Son Dakika!! Güney Kore Borsası Bithumb’a İkinci Baskın!

Kripto para borsası Bithumb, bir hafta içinde ikinci kez polis baskınına uğradı.

Güney Kore’deki en büyük kripto para borsası olan Bithumb, Seul’de bu aralar polis baskınları ile gündeme gelmeye başladı.

Yerel yayın kurumu Seoul Shinmun tarafından bildirilen habere göre, Seul Büyükşehir Polis Teşkilatı, 7 Eylül’de Bithumb‘ın Gangnam-gu bölgesindeki ofisine ek arama ve el koyma kontrolleri gerçekleştirdi.

Bir polis yetkilisinin, son soruşturmaların Bithumb Kore ve Bithumb Holding’in yönetim kurulu başkanı olan Lee Jung-hoon hakkındaki mevcut iddialarla ilgili ek kanıtlar sağlamayı amaçladığını söyledi.

Yöneticinin BXA tokeni ile ilgili büyük mali dolandırıcılıkla suçlandığı iddia ediliyor. Bithumb‘ın yerel token’i olarak tanıtılan BXA kripto parası hiçbir zaman başlatılmadı ve borsada listelenmedi. BXA almak için teşvik edilen kişilerden toplamda $ 25 milyon  yatırım alan şirket yatırımcılarını zarara uğratmış görünüyor.

Yapılan bu son polis baskını, Seul polisinin bildirildiğine göre 2 Eylül’de Bithumb’ın ofisine yapılan ilk baskının ve ilgili soruşturmaların yürütülmesinden kısa bir süre sonra gerçekleşti.

Bithumb,baskın ile ilgili herhangi bir açıklamada bulunmadı.  

Ayrıntılar gelmeye devam ettikçe haber güncellenecektir.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar