BİZİ TAKİP EDİN

SON DAKİKA

Son Dakika! OKEx’ten DeFi Hamlesi! Zilliqa Fanları Buraya!

Geçtiğimiz saatlerde ZYRO isimli yeni Jumpstart projesini duyuran OKEx, ek olarak “yield farming” hamlesini de az önce gerçekleştirdi.

Yayın:

-

Son dakika

OKEx az önce yaptığı duyuru ile birlikte yeni DeFi hamlesini duyurdu.

Geçtiğimiz saatlerde ZYRO isimli yeni Jumpstart projesini duyuran OKEx, ek olarak “yield farming” hamlesini de az önce gerçekleştirdi.

OKEx platformunun kendi tokeni olan OKB stake ederek elde edilebilecek ZYRO, Zilliqa (ZIL) üzerindeki bir merkezsiz finans protokolü olarak tanımlanabilir.

Platform üzerinde ZRC2 Token’ları merkezsiz bir şekilde alınıp satılabilmekte.

Zilliqa Topluluğu Tarafından Ortaya Konuldu

Zilliqa topluluğunun çekirdek geliştiricileri tarafından ortaya konan ZYRO Finance platformu, OKEx Jumpstart Mining ile birlikte tamamen komisyonsuz bir şekilde staking yolu ile elde edilebilecek.

Platforma likidite sağlayarak elde edilecebilece olan ZYRO Token’lerinin yüzde 75’i madencilik ile topluluğa dağıtılacak.

Yüzde 10’luk kısım takıma bırakılacak iken, diğer yüzde 10’luk kısım vakıfa bırakılmış durumda.

Özel satış ile yüzde 2’si satılan ZYRO’nun toplam arzı ise 300 Milyon adet.

Merkezi Borsalar Sırayla Furyaya Katılıyor

DeFi üzerindeki “yield farming”in popülerleşmesi sonrasında merkezi borsalardan da staking ile “farming” adımı gelmişti. Geçtiğimiz günlerde Bella Protocol ile Binance tarafında, ACH ile Huobi tarafında da benzer adımları görmüştük.

Sıradaki proje ise OKEx ile birlikte Zilliqa’dan gelmiş durumda.

DeFi haberleri için: DeFi Haberleri

Diğer borsa haberleri için: Borsa Haberleri

Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ALTCOIN

Tüm Borsalar Listeliyor! İşte Uniswap Tokeni!

Ardı ardına gelen duyurular ile birlikte oldukça hareketli saatler yaşanıyor. UNI başlatıldıktan sadece 3 saat sonra neredeyse tüm kripto para borsaları tarafından listelenmeye başlıyor.

Yayın:

-

uniswap UNI

Dün gece yapılan duyuru ile birlikte listelenen Uniswap tokeni UNI, bu sabah ardı ardına gelen duyurular ile birlikte borsalarda listelenmeye başladı.

Geçmişte platformu kullanan kullanıcılara ve likidite sağlayıcılara dağıtılan Uniswap tokeni UNI listelemesi için kripto para borsaları adeta birbirleriyle yarışıyor.

Ardı ardına gelen duyurular ile birlikte oldukça hareketli saatler yaşanıyor. UNI başlatıldıktan sadece 3 saat sonra neredeyse tüm kripto para borsaları tarafından listelenmeye başlıyor.

Huobi’den Ekstra Ödül

Huobi, UNI listelemesi gerçekleştire borsaların başında geliyor. Yaptığı duyuru ile birlikte Huobi 400 ve üzeri UNI yatırma işlemi gerçekleştiren kullanıcılarına 50 $ bonus vereceğini açıkladı.

FTX Listeliyor

FTX tarafında da oldukça hızlı bir listeleme gelmiş durumda. Hem spot markette hem de vadeli işlem tarafında listelemeyi aynı anda gerçekleştiren FTX, UNI için Perpetual Swap ürününü tanınan ilk borsa konumunda bulunuyor.

Binance Listelemesi

Binance tarafında da hızlı bir listeleme gelmiş durumda. İlk olarak spot markette listeleme kararı alan Binance, yaklaşık 1 saat sonrasında yaptığı yeni bir duyuru ile birlikte 50x kaldıraç ile birlikte UNI için vadeli işlemleri de başlattığını açıkladı.

Coinbase Listeliyor

Herhangi bir listeleme duyurusu yapmadan direkt olarak emir defterlerinin hazırlandığını duyuran Coinbase de listeleme furyasına katılan borsalar arasında bulunuyor.

OKEx

OKEx tarafında da hızlı bir listeleme gelmiş durumda. Rekabetin oldukça yüksek olduğu UNI listelemesinde OKEx de hem spot market hemde perpetual swap işlemlerini aynı anda başlatıyor. Ek olarak borsa UNI için alım-satım işlemlerinden komisyon almayacağını da açıkladı.

Kripto para borsalarının gerçekleştirdiği hızlı listeleme hakkında ne düşünüyorsunuz?

OKUMAYA DEVAM ET

ALTCOIN

Uniswap Tokeni UNI Karşınızda! İşlem Yapanların UNI Token’leri Hazır!

Yapılan açıklama ile birlikte Uniswap platformunun kendi tokeni UNI başlatılmış oldu.

Yayın:

-

Uniswap

Uniswap dün gece yaptığı duyuru ile birlikle kendi tokenini duyurdu.

Yapılan açıklama ile birlikte Uniswap platformunun kendi tokeni UNI başlatılmış oldu.

Platformun yönetişim tokeni olan UNI, artık işlemlere hazır. Kontrat detaylarına göre toplam arzı 1 Milyar adet olan UNI Token, halihazırda 23,000’den fazla adrese dağıtılmış durumda.

Yayınlanan blog yazısında toplam arzının yüzde 60’ının topluluğa dağıtılacağını belirten Uniswap ekibi, arzın yüzde 15’inin dağıtıldığını da açıklamış durumda.

Merkezsiz Finansal Yapı

Özellikle son dönemde merkezsiz finansal yapılara daha çok ihtiyaç duyulduğunu ve bu sebeple de talep noktasın büyük bir artış yaşandığını belirten Uniswap ekibi, protokol ile ilgili oldukça önemli veriler de paylaştı.

2 Yıldan Kısa Sürede Neler Oldu

İki yıldan kısa süre içerisinde 250,000’den fazla farklı cüzdan ile 8,484 farklı varlık işlemi gerçekleştirildiğini belirten ekip, 20 Milyar $’dan fazla bir hacim de oluşturulduğunu açıkladı.

Ekip platformun 49,000’den fazla likidite sağlayıcı ile 1 Milyar $’ın üzerindeki likiditeyi barındırdığı ve koruduğu belirtilirken, toplamda 56 Milyon $’dan fazla “fee” ödendiğinin de altını çizdi.

4 Yılda Tamamlanacak

Genesis Mining ile birlikte 1 Milyar adetlik arzın tamamının oluşturulduğunu belirten ekip, 4 yılın sonunda tüm tokenlerin sahiplerine ulaşmış olacağını açıkladı.

Yüzde 60’lık kısım topluluğa giderken, yüzde 21.51’lik kısım ekip üyelerine ve gelecekte dahil olacak ekip üyeleri için ayrılmış durumda.

Yüzde 17.80’lik kısım yatırımcılara giderken, yüzde 0.069’luk kısım da danışmanlar için ayrılmış görünüyor.

Önümüzdeki 4 yıl için planlanan dağılım ise şu şekilde.

Uniswap’te İşlem Yapanlara UNI Veriliyor

Geçtiğimiz dönemde Uniswap’ta işlem yaptıysanız bu detay tam size göre.

Geçmişteki tüm kullanıcılar ve likidite sağlayıcılar UNI Token dağıtımından payını alabilecek. Eğer siz de Uniswap üzerinde işlem gerçekleştirdiyseniz UNI Token’lerinizi buradan talep edebilirsiniz.

OKUMAYA DEVAM ET
Nordvpn
Coinzo

Trend Haberler

Tüm hakları saklıdır. Copyright 2020 Muhabbit
Feragatname: Muhabbit'in içeriği, doğası gereği bilgi amaçlıdır ve yatırım tavsiyesi olarak yorumlanmamalıdır. Kripto para ticareti, satın alma veya satma yüksek riskli bir yatırım olarak kabul edilmelidir ve her okuyucunun herhangi bir karar vermeden önce kendi araştırmalarını yapması önerilir.