Muhabbit

SparkPool Çinli Madencilere Hizmet Vermeyecek!

Dünyanın en büyük Ethereum madencilik havuzu olarak öne çıkan SparkPool, Çin tarafından gelen son haberlerin ardından Çinli madencilere hizmet vermeyeceğini duyurdu.

sparkpool

sparkpool

SparkPool, Çinli madencilere hizmet vermeyeceğini açıkladı.

Dünyanın en büyük Ethereum madencilik havuzu olarak öne çıkan SparkPool, Çin tarafından gelen son haberlerin ardından Çinli madencilere hizmet vermeyeceğini duyurdu.

Hangzhou merkezli bir madencilik havuzu olarak tanımlanabilecek olan SparkPool, Çin kararının duyulmasının hemen ardından Çinli madencilere hizmet vermeyeceğini açıkladı. Hash rate bakımından en büyük havuz olarak öne çıkan SparkPool, 2016 yılından veri hizmet veriyor.

PBoC (Çin Merkez Bankası) tarafından yapılan açıklama ile kripto paralar ile ilgili tüm iş kollarının “illegal” olarak görüleceğinin açıklanmasının ardından Çin menşeli birçok kurum ve kuruluştan önlemler gelmeye başlamıştı. Çinli kullanıcıların hesaplarını 31 Aralık 2021 tarihi itibarıyla devre dışı bırakacağını açıklayan Huobi, ilk açıklama yapan kurumlardan biri olarak karşımıza çıkmıştı. Çinli yatırımcıların fonlarını off-shore platformlara taşımaları için gerekli tüm açıklamaları yapacağını belirten borsanın ardından Çin menşeli diğer birçok kurumun da ciddi kararlar alması bekleniyor.

Madencilik Yasağı ile Başladı

Geçtiğimiz aylarda Çin tarafında gelişen madencilik yasaklarının ardından birçok madencilik havuzu ülkeyi terk etmek durumunda bırakılmıştı. Devam eden süreçte cihaz kapatmak zorunda kalan madencilik çiftlikleri ABD ve Orta Asya başta olmak üzere farklı bölgelere göç etmek durumunda kalmıştı.

Sizce Çin tarafından alınan kararın etkileri devam edecek mi?

Güncelleme: Sparkpool, 30 Eylül 2021 itibarıyla dünya çapındaki tüm operasyonlarını durduracağını açıkladı. Sadece Çinli kullanıcıları için operasyonlarını sonlandıracağının sinyalini veren dev madencilik havuzu, tüm işlemlerini sonlandıracak.

Bitcoin haberleri için: Bitcoin Haberleri

Telegram kanalımıza katılın.

Son Yazılar

Exit mobile version