Muhabbit

Square 2020 Yılı Bitcoin Verilerini Açıkladı!

Square 2020 yılına ait Bitcoin verilerini açıkladı.

cashapp

Square 2020 yılına ait Bitcoin verilerini açıkladı.

Yayımlanan verilere göre CashApp aracılığı ile 2020 yılında dördüncü çeyrekte 1.76 Milyar $’lık Bitcoin satışı gerçekleştiği duyurulmuştu.

2020 yılında gerçekleşen tüm satışlar ele alındığında ise 4.57 Milyar $’lık bir satış gerçekleştiği belirtiliyor.

Gerçekleşen satışlardan toplamda 97 Milyon $’lık gelir elde ettiğini belirten Square, dördüncü çeyrekte 41 Milyon $’lık kar elde ettiğini açıklamıştı.

Bitcoin işlemlerinden elde ettiği geliri yıl boyunca artıran Square, bir önceki yıla göre yüzde 900 daha fazla gelir elde etmiş durumda.

Square

CashApp kullanıcı sayısının Bitcoin işlemleri ile birlikte ciddi miktarda artış gösterdiğinin altını çizen Square, 3 Milyon’dan fazla kullanıcının uygulama aracılığı ile Bitcoin işlemi gerçekleştirdiğini belirtti.

Ekim ayında 50 Milyon $ değerinde Bitcoin aldığını açıklayan Square, dün yaptığı yeni açıklama ile de 150 Milyon $ değerinde alım yaptığını duyurmuştu.

Square ve Twitter CEO’su Jack Dorsey, Bitcoin’e olan ilgisi ve desteğiyle tanınan isimlerin başında geliyor.

Geçtiğimiz dönemde CashApp, PayPal ve benzeri birçok şirketin Bitcoin ile ilgili yeni adımlar atması kripto para birimine olan ilginin artışındaki etmenlerden biri olarak dikkat çekiyor. Özellikle kripto para birimlerine yatırım yapmaya çekinen ya da nasıl yatırım yapacağını bilmeyen kitlenin aşina oldukları uygulamalar aracılığı ile bu işlemleri gerçekleştirebiliyor olması, adaptasyon anlamında büyük önem taşıyor.

Lider kripto para Bitcoin, an itibarıyla 49,900 $ seviyelerinden alıcı buluyor. Bitcoin’e olan ilginin artışını nasıl yorumluyorsunuz?

Bitcoin haberleri için: Bitcoin Haberleri

Telegram kanalımıza katılın.

Son Yazılar

Exit mobile version