Muhabbit

Square Açık Kaynaklı Bir Bitcoin Madencilik Tesisi Kuracak!

Jack Dorsey

BTC

Square, yakın bir zamanda açık kaynaklı bir Bitcoin madencilik sistemi oluşturmak adına araştırmalara başlayacak.

Şirketin CEO’su Jack Dorsey, Bitcoin madenciliğini bir adım daha merkeziyetsizleştirmek için iş birliğine dayalı bir planından bahsetti.

Square, bireyler ve işletmeler için özel olarak geliştirilmiş ve açık kaynaklı bir Bitcoin madencilik sistemi kurmayı planlıyor. Bitcoin ağı ne kadar merkeziyetsiz olursa, ağ o kadar esnek hale gelecek.

Jack Dorsey, son Bitcoin madenciliğinin yapılmasından sonra işlemlerin güvenli bir şekilde devam etmesinin kritik olduğunu düşünüyor.

Ayrıca Square’in geliştirmek istediği sistem, yenilikçi çözümler ile verimli bir madencilik sistemi olarak öne çıkıyor.

Square’in bu adımı, donanım cüzdanı ve saklama hizmetinin başında olan Jesse Dorogusker tarafından yönetilecek.

Jack Dorsey ayrıca konu hakkında şu açıklamaları yaptı:

Madencilik herkesin erişebildiği bir konsept değil. Bitcoin madenciliği, prize fiş takmak kadar kolay olmalıdır. Günümüzde insanların madencilik yapması için yeterli teşviği bulamadığını düşünüyorum.

Square CEO’su Kripto Para Birimlerini Destekliyor

Bildiğiniz gibi Jack Dorsey, çeşitli girişimler ile Bitcoin ve kripto para ekosistemini destekleyen önemli bir isim. Ayrıca geçtiğimiz günlerde Dorsey, Twitter’da kripto para birimleriyle bahşiş verme hizmetini de başlatmıştı.

Twitter’ın kripto para ile bahşiş özelliğinin kullanıma sunulması, sosyal medya platformu kullanıcılarının, platformun diğer üyelerinden bahşiş almak için Cash App ve Venmo gibi ödeme uygulamalarına bağlanmasına da olanak sağlıyor.

Twitter ürün müdürü Esther Crawford, yeni özelliğin yeni ödeme yöntemlerine erişim sağladığını düşünüyor:

Daha fazla insanı ekonomiye katılmaya teşvik eden ve insanların birbirlerine para göndermelerine yardımcı olan kripto para birimleri, bizi daha ileriye taşıyor.

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Daha fazla Bitcoin Haberleri için: Bitcoin Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Son Yazılar

Exit mobile version