Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $39541.01
2.07%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $2166.46
3.14%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $22.1
0.50%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $229
0.48%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

Sri Lanka, Küresel Kripto Para Benimseme Sürecine Katılmak İçin Komite Kuruyor!

Ülke, kripto para girişimlerine yatırım çekmeyi hedefliyor.

Clock
Paylaş
Sri Lanka, Küresel Kripto Para Benimseme Sürecine Katılmak İçin Komite Kuruyor!

Sri Lanka, blok zinciri ve kripto para madenciliği teknolojilerini keşfetmek ve uygulamak için bir komite kurarak, küresel kripto para benimseme sürecine katılıyor.

Sri Lanka hükümet yetkilisi Mohan Samaranayake tarafından 8 Ekim tarihinde paylaşılan bir haber, yetkililerin ülkenin blok zinciri ve kripto para girişimlerine yatırım çekmeyi amaçlayan yakın tarihli bir teklifi onayladığını gösteriyor.

728×90 muhabbit - Sri Lanka, Küresel Kripto Para Benimseme Sürecine Katılmak İçin Komite Kuruyor!300x250 muhabbit - Sri Lanka, Küresel Kripto Para Benimseme Sürecine Katılmak İçin Komite Kuruyor!

Samaranayake’ye göre, Sri Lanka makamları, küresel ortaklar ve uluslararası pazarlarla eşit kalmak için “entegre bir dijital bankacılık, blok zinciri ve kripto para madenciliği teknolojisi sistemi” geliştirme ihtiyacını belirledi.

“Bu komite Dubai, Malezya, Filipinler, AB ve Singapur gibi diğer ülkelerin düzenlemelerini ve girişimlerini incelemek ve Sri Lanka için uygun bir çerçeve önermekle görevlendirilecek.”

Teklif, komitenin kripto para ve blok zinciri ile ilgili bulgularını kanunlar, kurallar ve düzenlemeler kabinesine bildirmesini gerektiren proje koordinasyon ve izleme bakanı Namal Rajapaksa tarafından yapıldı.

Yeni girişimi destekleyen komite, bu girişimin yanında, diğer ülkeler tarafından Kara Para Aklamanın Önlenmesi (AML), terörün finansmanı ve suç faaliyetlerine karşı kurallar oluşturmak için uygulanan yasa ve yönetmeliklerin de izleneceğini belirtti.

Sri Lanka Blockchain Adımlarını Hızlandırıyor

Sri Lanka son dönemlerde blockchain sektörü ile ilgili attığı adımlar ile dikkat çekiyor. Hatırlanacağı üzere nisan ayında, Sri Lanka Merkez Bankası, yasal veya düzenleyici başvuru eksikliğini öne sürerek kripto para yatırımlarıyla ilişkili risklere karşı bir kamu uyarısı yayımladı. Bununla birlikte, bildirimden sadece bir ay sonra, merkez bankası, blockchain kullanarak paylaşılan “Müşterinizi Tanıyın” faaliyetini gerçekleştirmek üzere geliştirme yapmak için ülkedeki üç banka ile iletişime geçti.

Daha Fazla Kripto Para Haberleri İçin: Kripto Para Haberleri

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar