Muhabbit

ALTCOIN

Stargate Testnet Geliyor! ATOM Fiyatı Ne Olacak?

Staking özelliği sayesinde arzının önemli bir kısmı “staking”de bağlı olan ATOM, sadece yüzde 30’luk bir kısmı ile piyasada işlem görerek fiyatlanıyor.

Clock
Paylaş
Stargate Testnet Geliyor! ATOM Fiyatı Ne Olacak?

Son günlerde önde gelen altcoinlerden Cosmos(ATOM) tarafında önemli bir hareketlilik yaşanıyor.

Geçtiğimiz dönemlerde 7 $ seviyelerini gördükten sonra sert bir düşüşe maruz kalan ATOM, 2 $ seviyelerinde sessizliğini koruyordu.

Son günlerde tekrardan hareketlenmeye başlayan ATOM, 4 $ seviyesini tekrardan geçmiş durumda. 4.52 $’a kadar yükselen ATOM, 4 $’ın üstünde kalmaya çalışıyor.

Büyük Transferler Gerçekleşiyor

Staking özelliği sayesinde arzının önemli bir kısmı “staking”de bağlı olan ATOM, sadece yüzde 30’luk bir kısmı ile piyasada işlem görerek fiyatlanıyor.

Mintscan verilerine göre 258 milyon ATOM’luk arzı bulunan Cosmos’da 183 milyon adet ATOM staking için bağlı durumda. Dolaşımda olan yüzde 30’luk kısma göre oldukça büyük transferler son günlerde gerçekleşmeye başladı.

Whale Alert üzerinden canlı olarak takip edebileceğiniz transferlerde borsalardan yüklü çıkışlar göze çarpmakta.

Yaklaşık 2 milyon adet ATOM’un Binance’e transferinin gerçekleştiği günün ertesi sabahında borsadan yaklaşık 3.5 milyon adet ATOM bilinmeyen cüzdanlara transfer edilmiş durumda. Whale Alert verilerine göre borsadan bilinmeyen cüzdanlara bir gün içinde çekilen ATOM miktarı 20 milyon $’ın üzerinde.

Peki ATOM tarafında yaşanan hareketliliğin sebebi ne?

Bu ay içinde önemli bir testneti hayata geçirecek olan Cosmos Blockchain’i, “roadmap”ini tamamlamış olacak. Yol haritasında sunulan özelliklerin yüzde 83’ünü şimdiye kadar tamamlayan geliştiriciler, yeni adım ile birlikte tüm “roadmap”i gerçekleştirmiş olacak.

Ekran Resmi 2020 07 20 10.11.53 - Stargate Testnet Geliyor! ATOM Fiyatı Ne Olacak?
Cosmos Yol Haritası

Stargate Testnet

27 Temmuz tarihinde aktive edilmesi beklenen Stargate güncellemesi ile birlikte Cosmos ağı birçok değişiklik yaşayacak. Ağda önemli geliştirmelere yol açacak olan güncelleme topluluk tarafından uzun zamandır bekleniyordu.

Diğer Ağlar İle İletişim

Stargate ile birlikte Cosmos, diğer blockchain ağları ile iletişim kurabilecek. Cosmos yol haritasında da yatırımcılara verilen en büyük vaatlerden birisi de bu idi.

Farklı ağlarla iletişim özelliğinin yanında güncelleme ile birlikte verimliliğin de 100 kat artması bekleniyor.

Sizce Cosmos (ATOM), fiyatlanmaya devam edecek mi?

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar