Muhabbit

Stellar, USDC ile Avrupa ve Afrika Arasındaki Transferleri Yapacak!

Flutterwave, transferleri daha hızlı getirmek için Stellar üzerinde USDC’yi kullanacak!

usdc stellar

Stellar Development Foundation (SDF), Stellar blok zincirinde USD Coin (USDC) kullanarak Avrupa ve Afrika arasındaki transferleri daha hızlı ve daha ucuz hale getireceğini duyurdu.

25 Ekim’de SDF, küresel ödeme teknolojisi şirketi Flutterwave’in Afrika ve Avrupa arasındaki transfer işlemlerini basitleştirmek için Stellar ağı üzernde USD Coin (USDC) kullanacağını duyurdu.

Flutterwave, Paris merkezli para transferi operatörü Tempo Payments ile birlikte çalışacak.

Flutterwave CEO’su Olugbenga Agboola konuyla alakalı şunları söyledi:

Afrika’ya para göndermenin dünyadaki diğer bölgelere göre daha pahalı olduğunu biliyoruz. Yeni ortaklıkla beraber transfer ağının potansiyeli artacak ve Afrikalı işletme sahiplerine daha hızlı ve daha uygun maliyetli hizmetler sağlanacak.

Flutterwave’in, Uber, Booking.com ve Facebook dahil olmak üzere 290.000’den fazla işletmeye hizmet verdiği biliniyor. Firma, değeri 9 milyar doları aşan 140 milyondan fazla işlemi gerçekleştirdiğini iddia ediyor. Bununla birlikte dünyanın her yerinde hizmet vermeye çalışan Flutterwave’in, Nijerya, Ruanda, Uganda, Kenya ve Güney Afrika dahil olmak üzere 33’ten fazla Afrika ülkesinde para transferlerini sağlayacak altyapıya sahip olduğunu belirtmemiz gerek.

Stellar’ın yanında WorldRemit, Azimo, Transferwise, Payoneer ve Xoom gibi Afrika’da faaliyet gösteren birçok ödeme şirketi var. Stellar bu açıdan işini iyi yapmak zorunda. Diğer yandan birçok alternatif firmanın da Stellar’ın yerini almak için fırsat kollayacağını söyleyebiliriz.

Afrika, nüfusun çoğu bankasız kaldığı için ödeme şirketleri için potansiyeli olan bir yer haline geldi. 2025 yılına kadar Afrika’da kripto para birimlerinde daha fazla transfer yapılacağı tahmin ediliyor. Bu yüzden birçok ödeme şirketi arasında rekabet mevcut.

Şubat ayında Stellar, Circle’ın USDC stablecoin’ini entegre ettiğini duyurmuştu. USD Coin, Tether’de oluşan güvensizlikle beraber 2021’de devasa bir büyüme kaydetti. USDC’nin piyasa değeri yılın başından bu yana %733 artarak 32,5 milyar dolar oldu.

0,92$’ları gören Stellar, şu anda 0,40$ seviyelerinden işlem görüyor. 24 milyara yakın “coin”i dolaşımda olan Stellar’ın, maksimum arzı ise 50,001,806,812 XLM.

Bununla birlikte MarketCap sıralamasına göre 23‘üncü sırada bulunan XLM, 9.19 $ civarında piyasa değerine sahiptir.

Daha Fazla Kripto Para Haberleri İçin: Kripto Para Haberleri

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Son Yazılar

Exit mobile version