Muhabbit

STEPN’e Bir DDoS Saldırısı Daha Oldu!

STEPN’e saldırılar devam ediyor!

Yürüdükçe kazandıran blok zinciri oyunu STEPN, hafta sonu bir dizi dağıtılmış hizmet reddi (DDoS) saldırısına uğradı.

Uygulamanın Twitter sayfasından yapılan duyuruda birçok DDoS saldırısına uğradıkları ve ekibin durumu düzeltmek için çalıştığı belirtildi.

5 Haziran 2022 Pazar günü yapılan açıklama şu şekilde:

“Geçtiğimiz saatlerde çok sayıda DDoS saldırısına uğradık. Sunucuların güvenliğini sağlamamız ve kurtarma işlemini gerçekleştirmemiz 1 ila 12 saat arasında sürebilir.”

“Bakım sırasında dinlenmenizi öneririz. Yaptığınız çalışmalar, bakım sırasında düzgün kaydedilmeyebilir. Mühendislerimiz bu sorunları çözmek için çok çalışıyor.”

Uygulama kullanıcıları sistemin 25 milyon DDoS saldırısına uğradığı sırada “ağ tıkanıklığı” yaşadığını bildirdi. DDoS saldırısı internet sitesinin çökmesi için gereksiz işlem üreterek aşırı yoğunluğa sokan bir saldırı yöntemidir. Bu tarz saldırılar kripto para dünyasında çok sık kullanılıyor.

STEPN Uygulamasına Yapılan İlk Saldırı Değil

Saldırganlar uygulamaya nisan ve mayıs aylarında da saldırıya uğradı. Oyun yapmış olduğu duyuruda saldırganların uygulamaya milyonlarca DDoS saldırısı yollayarak kitlenmesini istediklerini belirtti.

STEPN uygulaması metaverse’ün tersine kullanıcılarını dışarı çıkmaya zorlayan bir uygulamadır. Ayakkabı NFT’si olan kullanıcılar yürüdükçe para kazanıyorlar.

İlginizi Çekebilir: Stepn Nedir?

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Daha fazla Borsa Haberleri için: Borsa Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Son Yazılar

Exit mobile version