Muhabbit

BITCOIN

Stone Ridge 115 Milyon Dolarlık Bitcoin Aldı!

Bitcoin benimsenmesi son hızla devam ediyor!

Clock
Paylaş
Stone Ridge 115 Milyon Dolarlık Bitcoin Aldı!

Yönetimi altında 13 milyar $’lık varlığa ev sahipliği yapan Stone Ridge Asset Management, kısa bir süre önce 115 milyon $ değerinde Bitcoin satın aldı ve bu Bitcoinleri yan kuruluşu New York digital Investmen Group‘un himayesi altına verdi.

Resmi açıklamalara göre Stone Ridge, MicroStrategy’ye benzer bir şekilde hazine rezerv stratejisinin bir parçası olarak 10.000 Bitcoin satın aldı. Yan kuruluşu NYDIG ise, bu Bitcoin’lerin gözetimini sağlayacak.

Stone Ridge’in kurucusu Ross Stevens konu hakkında şu açıklamaları yaptı:

NYDIG’i 2017 senesinde başlattık. Bunun en büyük sebebi ise Bitcoin’di. Çünkü finansal güvenlik arzusu, Stone Ridge’in misyonunun en büyük parçası. Bitcoin’i bağımsız ve birleştirici bir güç olarak görüyorum. Bitcoin, daha parlak ve daha adil bir finansal geleceği tercih eden küresel vatandaşları teşvik edebilir.

MicroStrategy’nin CEO’su Michael J. Saylor‘un sözlerini tekrar eden Stevens, aynı zamanda şirketin “Bitcoin’i uzun süredir nakit paradan daha üstün gördüğünü” söyledi.

NYDIG CEO’su Robert Gutmann ise şunları söyledi:

Bugüne kadar açıklanan en büyük hazine varlıklarından birinin yani Bitcoin’i himayemize almaktan gurur duyuyoruz. Ayrıca kurumsal hazine ve yatırım çözümlerimizin tamamı için hızlanan bir talep görüyoruz.

NYDIG 2017 yılında, özel Bitcoin fonlarını yönetmek için bir himaye çözümü oluşturmak ve yatırımcıları için Bitcoin bulundurmak üzere BitLicence ve New York Eyaleti sınırlı bir güven sözleşmesi satın almak için 50 milyon $ topladı.

Bildiğiniz üzere MicroStrategy, hazine rezerv stratejisinin bir parçası olarak geçen ay toplam 425 milyon $’lık Bitcoin satın almıştı. Şirketin CEO’su Saylor, kararın şirketin iki yönlü sermaye tahsisi yaklaşımının bir sonucu olduğunu açıklamıştı.

Bitcoin’in küresel benimsenmesini, marka tanınırlığını, ekosistem canlılığını, ağ hakimiyetini, mimari esnekliğini, teknik faydasını ve topluluk ahlakını, uzun vadeli bir değer deposu arayanlar için varlık sınıfı olarak üstünlüğünün bir kanıtı olarak görüyoruz.

Geçtiğimiz hafta ise, Square’in Bitcoin satın alması, fintech şirketinin hisse senetlerini yükselterek PayPal hisselerinden daha iyi performans göstermesine destek oldu.

Daha fazla Bitcoin haberleri için : Bitcoin Haberleri

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar