Muhabbit

BITCOIN

Şüpheli Bitcoin Hareketi! Fiyat Manipüle Mi Ediliyor?

21 milyon BTC işlemi nasıl gerçekleşti?

Clock
Paylaş
Şüpheli Bitcoin Hareketi! Fiyat Manipüle Mi Ediliyor?

4 Ocak Japonya saati ile 20:00 sularında, Japon kripto para analisti Keisuke Horiguchi gözüne şüpheli bir Bitcoin (BTC) işlemi çarptı. Binance’te gözüne çarpan işlemi sosyal medya platformu Twitter üzerinden paylaşan Horiguchi, 21 milyon Bitcoin mumuna dikkat çekti.

Ekran alıntısını paylaştıktan sonra video çekimi de yapan Horiguchi, mumdan sonraki fiyat düşüşüne işaret etti. Bu düşüşün Binance’in Çin topluluğunda gündemde olan “fiyat kontrolü yapılıyor, piyasa manipüle ediliyor” iddialarını körükleyeceğini ekledi.

Videonun altında Japon kripto para topluluğundan yatırımcıların kafasında soru işaretleri oluştu. Yaşanan 21 milyon BTC mumu, Binance kaynaklı bir hata mıydı yoksa gerçekten de manipüle iddiaları doğru mu? Bununla birlikte toplamda 21 milyon Bitcoin olduğunu ve şu zamana kadar yaklaşık 19 milyonunun kazıldığını biliyoruz. 21 milyon BTC’lik işlemin gerçekleşmesi bu açıdan imkânsız gibi gözüküyor.

Binance Japonya cephesinden henüz bu duruma dair bir açıklama gelmedi. Ancak tüm dünyaya yayılan videonun Çin kripto para topluluğunda bomba etkisi yarattığı söyleniyor.

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar