Muhabbit

Suudi Prenses Kâbe Temalı NFT Koleksiyonunu Satışa Çıkardı

Fotoğrafçılığa yönelik tutkusuyla tanınan Suudi Prenses Reem Al Faisal “Mekkah and Madinah” isimli ilk NFT koleksiyonunu satışa çıkardı.

Suudi-NFT-Muhabbit

Suudi-NFT-Muhabbit

Suudi Arabistan’ın ilk NFT koleksiyonu ülkenin fotoğrafçılığa yönelik merakı ile bilinen prensesi Reem Al Faisal tarafından OpenSea platformu üzerinden satışa çıkarıldı.

İlginizi çekebilir: NFT Nedir?

Mekkah and Madinah” isimli koleksiyon OpenSea’de yer almasının yanı sıra aynı zamana metaverse’te bir sanat galerisinde de sergileniyor. Koleksiyonun ana temasını Kâbe-i Muazzama’nın sergilendiği eserler oluşturuyor. Metaverse’te yer alan sanat galerisinde altı farklı Suudi sanatçının daha eserleri izleyicilerin beğenisine sunuluyor.

A photograph of Reem Al Faisal

Suudi Prenses Uzun ve Başarılı Bir Fotoğrafçılık Kariyerine Sahip

Koleksiyona dair Instagram hesabı üzerinden paylaşımlarda bulunan Suudi prenses NFT koleksiyonunun uzun soluklu kariyerinde yeni bir dönemin başladığının habercisi olduğunu dile getirdi.

Bugün ilk Suudi NFT koleksiyonunu metaverse’te sergileyerek tarihi bir olaya imzamızı attık. Çocukluğumdan beri, tüm hayatım boyunca fotoğrafçılıkla uğraştım. Bu nedenle artık fotoğrafçılığı bir kariyer olarak değil, bir parçam olarak görüyorum. Fotoğraf çekmek benim için adeta nefes almak kadar doğal bir eylem haline geldi.

Suudi prenses Al-Faisal fotoğrafçılığı inançlarını ifade etmenin alternatif bir yöntemi olarak gördüğünü de ifade etti ve ekledi:

Fotoğrafçılık insan ile yaratıcısı arasındaki ilişkiyi göstermenin alternatif bir yolu.

Daha fazla Metaverse haberleri için: Metaverse Haberleri

Daha fazla NFT Haberleri için: NFT haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Son Yazılar

Exit mobile version