Muhabbit

Swipe Chainlink Oracle’ını Kullanmaya Başladı!

Swipe, işlemlerinde kullanmak için Chainlink Oracle sistemi ile çalışacak!

Swipe

Swipe Wallet ve kripto banka kartı platformu, ödül verme token yakma işlemlerinin. doğruluğunu artırmak için Chainlink’in (LINK) Oracle sistemini kullanmaya başladı.

Swie CEO’su Joselito Lizarondo, Chainlink’in merkezi olmayan fiyat bilgilerinin kullanıcılar için daha doğru ve adil token dönüştürme fiyatları sağlayacağını ve daha fazla merkeziyetsizlik yolunda önemli bir adım olduğunu söyledi:

“Bu, kullanıcılarımıza şeffaflık sağlayabilmemiz için önemli, özellikle de gelecekte muhafaza edilebilen ürünlerden muhafaza edilemeyen ürünlere geçiş eğilimi varken. Dolayısıyla bu, kullanıcılarımızın adil bir fiyat noktası görmesini sağlamak için sistemimizdeki merkezsizliğin başlangıç noktasıdır.”

Lizarondo’ya, Chainlink verileri için, tüketicilerin LINK tokenleri ile ödeme yapması gerektiğinden, LINK’in yükselen fiyatının onları ilgilendirip ilgilendirmediğini soruldu. Lizarondo, “bir komisyon yapısı olduğunu” kabul etti. Ancak konu ile ilgili ayrıntılı açıklama yapmayı reddetti.

Yarım Milyon Kullanıcı

Swipe CEO’su, 500.000 kullanıcıya sahip olduklarını söyledi. Bunun yanı sıra, banka kartı işlem hacimleri ile ilgili istatistiklerini paylaşmadı. Lizorondo, rakiplerinin bu verileri açıklamadıkları için, onlara bir avantaj sağlamak istemediğini belirtti.

Ünlü kripto para borsası Binance, Swipe’ın çoğunluk hissesine sahip. Ancak Lizarondo, şirketin operasyonel bağımsızlığını koruduğunu söyledi. Swipe’ın ayrıca dijital varlıkların muhafazasına dair ilginç bir felsefesi mevcut. Firma iki büyük muhafaza sistemi kullanıyor. Bunlardan biri Coinbase Custody, diğeri ise BitGo.

Lizarondo, Coinbase’in henüz Swipe’ın yerel tokenı SXP’yi desteklememesi ve risklerini çeşitlendirme arzusu nedeniyle bunun her iki taraf dolayısıyla belirlendiğini açıkladı.

Tüm yumurtalarımızı tek bir sepete koymak istemiyoruz. Çok güvenlik olsalar bile merkezi bir başarısızlık riski ile karşı karşıya kalmak istemiyoruz.

Son Yazılar

Exit mobile version