Muhabbit

BLOCKCHAIN

Tayland SEC’den Bitkub Borsasına Uyarı Geldi!

Clock
Paylaş
Tayland SEC’den Bitkub Borsasına Uyarı Geldi!

Tayland Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), popüler kripto para borsası Bitkub’a, Salı günü ciddi kesintilere sebep olan sorunları düzeltmesini söyledi.

Yerel haber ajansı Bangkok Post’un Çarşamba günü yayınladığı bir habere göre, Tayland mali düzenleyicisi Bitkub borsasına, artan ticaret aktivitesi sebebi ile Ocak ayında üç kesintiye sebep olan sorunları düzeltmesi için 5 gün süre verdi.

Bu arada söylenenlere göre bu üç kesintiden biri tamı tamına 16 saat sürdükten sonra ancak düzeltilebilmiş.

İsimsiz bir kişinin hazırladığı raporda, Bitkub’ın kapatmaya zorlanması veya büyük ticaret hacimlerini kaldıramaması durumundan dolayı, kullanıcıların endişelendiği belirtiliyor.

Elde ettiğimiz verilere göre Bitkub, pazarın %90’ına hakim olarak Tayland’ın en büyük kripto para borsası olarak konumlanıyor.

Bildiğiniz gibi Bitcoin fiyatı Ocak ayının başlarında 41.000 $’a kadar yükselerek rekor bir fiyat elde etti. Bunun sonucunda birçok kripto para borsası yükselen alım satım faaliyetlerinden dolayı bazı sıkıntılar yaşadı.

Bunların arasında, ABD merkezli Coinbase borsası da vardı. Firma, fiyatların yükselişi ile beraber kesintiler yaşadı ve kullanıcıları tarafından eksi not aldı. Tüm bunların ışığında, kripto para borsası bu yükleri idare edebilmek adına platforma güncellemeler getireceğine dair söz verdi.

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Daha fazla Borsa Haberleri için: Borsa Haberleri

Muhabbit Market Cap için: Muhabbit Market Cap

Telegram kanalımıza katılmak isterseniz buraya tıklayabilirsiniz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar