Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $43822.01
-0.45%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $2341.43
-1.05%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $32.63
15.50%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $239.4
1.53%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

Tayland, Varlıklı Kripto Para Sahiplerini Ülkeye Çekmek İstiyor!

Ülke, kripto para ticaret işlemlerinin artırılarak, gayri safi yurt içi hasılayı artırmak istiyor.

Clock
Paylaş
Tayland, Varlıklı Kripto Para Sahiplerini Ülkeye Çekmek İstiyor!

Tayland’da kripto para ticaret işlemlerinin artırılarak, gayri safi yurt içi hasılayı artırma yönündeki çalışmalar, yerel medyaya göre meyve vermeye başlıyor.

Tayland Turizm Otoritesi (TAT) tarafından planlanan “cryptourism” kampanyası kapsamında eylül ayından bu yana başlatılan “TAT” coin ile ilgili çalışmalar hızlanmaya başladı.

728×90 muhabbit - Tayland, Varlıklı Kripto Para Sahiplerini Ülkeye Çekmek İstiyor!300x250 muhabbit - Tayland, Varlıklı Kripto Para Sahiplerini Ülkeye Çekmek İstiyor!

Girişim, kripto para zenginlerini çekmeyi amaçlıyor ve TAT, Tayland Menkul Kıymetler Borsası ile TAT coin’in çıkarılması için görüşmelerde bulunuyor.

Bangkok Post tarafından 24 Kasım 2021 tarihinde yayımlanan bir habere göre; TAT coin’in arkasındaki altyapı kullanıma hazır ve şimdi Tayland hükümetinden yeşil ışık bekliyor.

Yerel kripto para borsası Bitkub’un kurucusu ve CEO’su Jirayut Srupsrisopa yakın zaman önce bir konferansta konu ile ilgili açıklamalarda bulundu. Srupsrisopa, politika yapıcıları ve yetkilileri TAT coin’in piyasaya sürülmesini onaylamaya çağırdı.

“Özel sektörler dijital altyapı sağlamaya hazır, ancak hükümetin dijital varlık piyasalarını kolaylaştırmaya yardımcı olacak yasalar, düzenlemeler ve hatta politikalar çıkararak düğmeye basmasını bekliyoruz.”

CEO ayrıca, kripto para pazarının güçlendirilmesi halinde, ulusal GSYİH’nin altı kat büyüyebileceğini dile getirdi.

Bangkok Post’a göre, TAT başkanı Yuthasak Supasorn, kripto para kampanyasının kripto para birimi sahipleri de dahil olmak üzere varlıklı nüfusların ülkeye çekilmesini istiyor. Bu kapsamda da yeni girişimin, bu yatırımcıların paralarını acenteler veya komisyoncular olmadan doğrudan turizm operatörlerine yönlendirmesine izin vermek için dijital teknolojileri kullanan yeni bir turizm ekosistemi inşa etmekten ibaret olduğu belirtiliyor.

Supasorn, hareketin küresel pandemi nedeniyle ülkeye akan turizm sermayesinin eksikliğinden etkilenen yerel işletmelerin toparlanmasına büyük ölçüde yardımcı olacağını söyledi. 

Özel sektörün de bu kampanyayı desteklemeye hazır görünmesine rağmen, Supasorn, böylesine iddialı bir dijital para odaklı girişimin kullanıma sunulmasına hazırlanmak için hükümet içinde hala yapılacak çok iş olduğu konusunda açıklama yaptı.

“TAT’nin bir devlet teşebbüsü statüsü nedeniyle, uygulamadan önce ilgili taraflarla görüşmemiz gereken birçok düzenleyici konu var. Ayrıca siber suçlara ve müşteri korumalarına karşı hazırlamamız gereken başka önleyici tedbirler de var.”

Daha Fazla Kripto Para Haberleri İçin: Kripto Para Haberleri

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar