Muhabbit

Tayland ve Macaristan, Finans Sektöründe Blok Zincirini Desteklemek İçin Ortaklık Kurdu

Tayland ve Macaristan’dan dev anlaşma!

Tayland Fintech Derneği ve Macaristan’ın Blok Zinciri Koalisyonu, finansal piyasalarına yeni teknolojilerin getirilmesini desteklemek için bir anlaşma imzaladı.

Anlaşma ”Tayland-Macaristan Fintech Forumu: Finansal Devrimi Birlikte Güçlendirmek” etkinliği sırasında imzalandı. Macaristan Büyükelçiliği tarafından düzenlenen etkinlikte, finansal teknoloji hizmetleri sergilendi.

İnovasyon ve Teknoloji Bakanlığı ile Ulusal Veri Ekonomisi Bilgi Merkezi; Macaristan’ın Blok Zincir Koalisyonunu, ülkeyi dijital çağda yenilikçi olarak tanıtması amacıyla 2022 Mart ayında kurdu. Koalisyonun üyeleri özel, kamu ve akademik sektörlerden seçildi.

Tayland’da; e-ticaret, mobil ödemeler ve dijital para birimi gibi dijital finans servisleri hızlı bir şekilde büyüyor. Aynı zamanda hızlı artan kripto para sahibi sayısı da Tayland Fintech Derneği Başkanı Chonladet Khemarattana’nın dikkat çekti. Khemarattana, finansal teknolojinin daha da ileri gitmesi için uluslararası birlikteliğin zorunlu olduğunu vurguladı ve konu hakkında şunları söyledi:

“Macaristan şirketleriyle gelecekte yapılacak olan iş birlikleri Tayland’ın daha fazla deneyim kazanmasına yardımcı olacak. Bu iş birliği sayesinde ayrıca iki ülke de yeni fikirler ve servisler başlatacak.”

Tayland ve Macaristan arasındaki bağlantı ülkeler için çok önemli

Macaristan’ın Tayland Büyükelçisi Sándos Sipos, Macaristan’ın fintech çözümlerini tanıtmanın ve bu alandaki ortaklarla derin iş birliği kurmanın önemli olduğuna inandığını dile getirdi. Bu süreçte diplomatik görevin, finansal teknoloji trendlerini şekillendirme ihtiyacının farkında olduğunu da açıkladı.

Sipos, iki ülkenin gelecek yıl diplomatik ilişkilerinin 50. yıldönümünü kutlayacaklarını hatırlattı. Ayrıca bu anlaşmanın devletler arasında mali iş birliğinde bir başka kilometre taşı olarak kabul edildiğini belirtti. Bir başka kilometre taşı ise 2022 Eylül ayında Tayland Merkez Bankası Valisi Sethaput Suthiwartnarueput’un Macaristan Ulusal Bankası tarafından düzenlenen Budapeşte Avrasya Forumu’na katılması oldu.

Twitter’dan anlık ve hızlı haber akışı için hesabımızı takip edebilirsiniz: https://twitter.com/Muhabbitcom

Daha Fazla Kripto Para Haberleri İçin: Kripto Para Haberleri

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Son Yazılar

Exit mobile version