Muhabbit

Tayvan Hükümeti, Kripto Para Düzenlemelerinde Yeni Bir Adım Atıyor!

Kripto para alanında yapılacak düzenleme çalışmalarının bir an önce başlayacağı belirtildi.

Tayvan hükümet yetkilileri, Tayvan Mali Denetleme Komisyonunun (FSC), ülkedeki tüm kripto para faaliyetleri ile ilgili ana düzenleyici olarak çalışacağını belirtti.

Yerel haber ajansı United Daily News tarafından yayımlanan haberde, FSC başkanı Huang Tien-mu’nun, Tayvan’daki kripto para sektörünün üzerinde denetim yetkisini üstleneceklerini doğruladığına yer verildi.

Kısa süre önce Tayvan parlamentosunda açıklama yapan Huang, denetim kapsamının, müşteri varlıkları ve platform varlıkları üzerinde olacağını belirtti. Huang ayrıca, düzenleyici çerçevenin geniş bir alanı kapsayacağını dile getirdi. Buna göre, müşteri varlıkları, şirket fonlarından ayrılacak ve yatırımcı koruma uygulamaları da dahil olmak üzere önemli kural ve politikalar geliştirilecek.

Kripto para alanında düzenleme çalışmalarının bir an önce başlayacağını belirten yetkili, NFT’ler gibi sektörle ilgili diğer varlıkların, FSC’nin denetimi altına girmeyebileceğini açıkladı.

İlginizi çekebilir: NFT Nedir?

Düzenleyici Çerçeve Üzerine Çalışılıyor

Düzenleme çalışmaları ile ilgili bir rapor yayımlayan Tayvan Merkez Haber Ajansı, düzenlemelere ait yasal çerçevenin, Tayvanlı milletvekilleri tarafından kısa süre içinde onaylanmasının beklendiğini belirtti.

Bilindiği üzere Tayvan ve Çin arasından devam eden bir gerilim söz konusu. Çin hükümeti, Tayvan’ı kendi kontrolü altına almak ve ülkeyi kendine ait bir eyalet olarak kabul ettirmek istiyor. Çin’in kripto paralara olan yasakları ve katı duruşu da göz önüne alındığında, Tayvan tarafından atılan bu adımların nasıl sonuçlanacağı ise şimdiden merak konusu olmuş durumda.

Sosyal medya hesaplarımızdan bize katılabilir, son blockchain gelişmelerinden anlık ve hızlı haberdar olabilirsiniz: https://linktr.ee/muhabbitcom

Daha Fazla Kripto Para Haberleri İçin: Kripto Para Haberleri

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Son Yazılar

Exit mobile version