Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $41823
5.66%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $2230.21
2.91%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $21.94
0.87%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $231.6
2.12%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

Teknoloji Devi Tencent Blockchain Tabanlı Kayıp İlanı İçin Patent Aldı!

Kurumsal şirketler blockchain alanındaki çalışmalarını artırmaya devam ediyor!

Clock
Paylaş
Teknoloji Devi Tencent Blockchain Tabanlı Kayıp İlanı İçin Patent Aldı!

Kurumsal şirketler blockchain alanındaki çalışmalarını artırmaya devam ediyor. İnternet devi Tencent ise blockchain tabanlı kayıp ilanı posteri için patent alarak sektörde emin adımlarla ilerlemeye devam ediyor. Çinli bir haber kaynağına göre Tencent, kayıp bir kişinin blockchain tabanlı posteri için yeni bir patent aldı. Ve söz konusu bu patentin alınması yaklaşık 3 yıl kadar sürdü.

728×90 muhabbit - Teknoloji Devi Tencent Blockchain Tabanlı Kayıp İlanı İçin Patent Aldı!300x250 muhabbit - Teknoloji Devi Tencent Blockchain Tabanlı Kayıp İlanı İçin Patent Aldı!

Tencent Çin’e Rağmen Blockchain Alanındaki Çalışmalarını Sürdürüyor!

Çin merkezli internet devi Tencent, diğer kurumsal teknoloji firmaları arasından sıyrılmayı başaran nadir firmalar arasında diyebiliriz. Özellikle ödeme teknolojisi ile entegrasyon imkanlarının araştırılmasına ilişkin blockchain alanını tecrübe eden nadir firmalar arasına giren Tencent, Çin’in yasaklayıcı tavrından dolayı zaman zaman yara almış olsa da sektörde önemli oluşumlara adını yazdırmayı başardı. 2018 yılında merkeziyetsiz uygulamalar oluşturmak adına Çinli telekom devi Huawei ile ortaklaşa geliştirilmiş “FISCO BCOS” ile kripto parasız blockchain kavramını, o günlerden günümüze kadar aktif tutmayı başardı.

İnternet Devi Tencent, NFT Platformu Huanhe’nin Satışlarını Durdurmuştu!

Tencent NFT Muhabit1 1200x600 - Teknoloji Devi Tencent Blockchain Tabanlı Kayıp İlanı İçin Patent Aldı!

Bildiğiniz üzere Çin kripto paralar noktasında uzun zamandır yasaklayıcı bir tavır sergiliyor. Çin devlet medyası ise ülkede yaşanan blockchain spekülasyonlarını sık sık gündeme getirmekten geri durmuyor. Durum böyle olunca Çin merkezli Tencent’in blockchain alanındaki faaliyetlerine haliyle ket vuruluyor.

Hatta Tencent Holdings, Çin’in artan baskılarından dolayı geçtiğimiz ay NFT platformu Huanhe’nin operasyonlarını durdurma kararı almıştı.

İlginizi Çekebilir: Tencent, NFT Platformu Huanhe’nin Satışlarını Durduruyor!

Daha fazla Borsa Haberleri için: Borsa Haberleri

Daha Fazla Bitcoin Haberleri İçin: Bitcoin Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar