Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $44014.35
5.26%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $2294.18
2.53%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $24.65
9.60%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $231.2
-0.69%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

ICONLOOP, Blockchain Tabanlı Sürücü Belgesi Geliştirecek!

ICONLOOP, Güney Kore’deki yasal korumalı alan onayı kapsamında blockchain tabanlı mobil sürücü lisansı geliştirecek.

Clock
Paylaş
ICONLOOP, Blockchain Tabanlı Sürücü Belgesi Geliştirecek!

Güney Kore’nin önde gelen kurumsal blockchain teknolojisi şirketi  ICONLOOP yaptığı açıklama ile Güney Kore’de yasal korumalı alan onayı kapsamında blockchain tabanlı bir mobil sürücü lisansı geliştireceğini duyurdu. Şirket ayrıca yaptığı açıklama ile Güney Kore Bilim ve BIT Bakanlığı tarafından sahteciliği önleme ve kişisel verileri koruma amacıyla Merkezi Olmayan Kimlik (DID) teknolojisini mobil sürücü belgelerinde test etme iznini aldığını da bildirdi. 

728×90 muhabbit - ICONLOOP, Blockchain Tabanlı Sürücü Belgesi Geliştirecek!300x250 muhabbit - ICONLOOP, Blockchain Tabanlı Sürücü Belgesi Geliştirecek!

Şirket açıklamasında günümüzün merkezi sisteminde, sürücü belgesi bilgilerinin tek bir sunucuda saklanmakta olduğunu ve bu durumun da onu sızıntılara veya saldırılara karşı savunmasız bıraktığını bildirdi. Bu kapsamda şirket merkezi olmayan kimlik teknolojisi alanında yapacağı çalışmalar ile bu sorunu çözerek, kişilerin kimliği doğrulanmış kişisel bilgileri Zzeung uygulaması sayesinde mobil cihazlarında depolayarak kendi verilerini doğrudan yönetmelerine olanak tanıyacak. Yani bir kullanıcı kimliği doğrulanmış verilerini göndermek istediğinde, sistem üzerinde gerekli bilgileri seçip gönderebilecek.

Kişisel verilerin korunması ve gizliliğini ön planda olduğunu söyleyen ICONLOOP CEO’su Jonghyup Kim, daha önce fiziksel kartlar biçiminde çevrimdışı olarak var olan kimlik doğrulama süreçlerinin artık Zzeung gibi mobil uygulamalar aracılığıyla çevrim içi hale geldiğini ve böylece kullanıcıların kendi kimlik doğrulamalı bilgilerini yönetmelerinin mümkün hale geldiğini dile getirdi. CEO ayrıca şu açıklamayı yaptı:

“Teknolojideki gelişmeler yoluyla vatandaşların kişisel verilerini sorumlu bir şekilde yönetme ve koruma çabalarını desteklemek için Güney Kore’deki düzenleyicilerle birlikte çalışmaktan mutluluk duyuyoruz.” 

Şirket açıklamasında DID teknolojisinin, kişisel verilerin güvenliğini sağlamada hem kuruluşlara hem de son kullanıcılara önemli avantajlar sunduğunu dile getiriyor. 

Çalışmaları başlayan ICONLOOP’un mobil sürücü lisanslarının 2021 yılının ikinci yarısında piyasaya sürülmesi bekleniyor.

ICONLOOP HAKKINDA

ICONLOOP, Güney Kore’de önde gelen bir blockchain teknolojisi şirketidir. Şirketin teknolojisi, bankacılık, sağlık hizmetleri, hükümet ve daha pek çok alanda gerçek dünya uygulamaları için kullanılmaktadır. ICONLOOP’un merkezi olmayan kimlik (DID) kimlik doğrulama hizmeti, Finansal Hizmetler Komisyonu (FSC) tarafından “Yenilikçi Finansal Hizmetler ve Düzenlemeler Korumalı Alanı”nda onay almış durumda. Merkezi Seul’de bulunan şirketin birçok büyük şirket tarafından da destek gördüğü ve 15 milyon doların üzerinde fon topladığı biliniyor. 

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Telegram kanalımıza katılmak isterseniz buraya tıklayabilirsiniz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar