Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $26058.49
-1.98%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $1574.03
-1.24%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $8.84
-1.23%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $208.7
-0.90%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

ÖNE ÇIKAN

Teksas Vatandaşları Kripto Para ile Ödeme Yapmak İstiyor!

Teksaslılar, kripto para benimsenmesini önemsiyor.

Clock
Paylaş
Teksas Vatandaşları Kripto Para ile Ödeme Yapmak İstiyor!

Newsweek tarafından yapılan yeni bir ankete göre, 10,8 milyon Teksas vatandaşı, bir sonraki seçimde kripto para birimlerini yerel para birimi haline getiren kişileri destekleyecek.

20 Eylül tarihli habere göre, on ABD eyaletinde yapılan ankette, Teksas sakinlerinin %37’si kripto paraları yasal hale getirmek isteyen kişileri destekleyeceğini söyledi. Ankete katılanların %42’si ise, kripto paraları benimsemeye hazır olduğunu belirtiyor. 2021 itibarıyla yaklaşık 29 milyon kişiye ev sahipliği yapan Teksas, kripto para benimsenmesine destek veren 10 milyon vatandaşa sahip gibi görünüyor.

728×90 muhabbit - Teksas Vatandaşları Kripto Para ile Ödeme Yapmak İstiyor!300x250 muhabbit - Teksas Vatandaşları Kripto Para ile Ödeme Yapmak İstiyor!

İngiltere merkezli Redfield & Wilton Strategies firması tarafından 20-24 Ağustos tarihleri arasında gerçekleştirilen anketin sonuçları, Teksas’ta yürürlülüğe giren iki kripto para yasasından önce yapıldı.

Eyalette yürürlülüğe giren 1576 ve 4474 kanun teklifleri, bir blockchain çalışma grubu kurmasına olanak sağladı ve eyaletin Ticaret Kanunu kapsamında kripto para birimlerini tanıyacak hale getirdi.

Devletin yenilenebilir enerji kaynakları ve iyi şekilde düzenlenmiş elektrik altyapısı göz önüne alındığında, Teksas kripto para madencileri için popüler bir konum haline geliyor. Bunun yanı sıra Haziran ayında büyük süpermarket zinciri H-E-B, kripto para ATM’lerine yer vereceğini duyurdu. Bu haber, bazı Teksas sakinlerini tereddüte düşürmüş durumda.

Bir Teksas vatandaşı, konu hakkında şunları söyledi:

Fiziksel olmayan herhangi bir para biriminin tek para birimi olmasından rahatsızlık duyuyorum. Aslında izlenebilirlik ve vergilendirme amacının güdüldüğünün farkındayım. Ancak buna adapte olamayacak kadar yaşlı hissediyorum.

Kripto Paralara En Hazırlıklı Eyalet Kaliforniya Oldu!

Kısa bir süre önce Kaliforniya eyaletinin, kripto paralara en hazırlıklı eyalet olduğunu bildirmiştik. Bununla beraber Teksas, kripto para ATM’leri konusunda 2.396 makineye ev sahipliği yapıyor. Bu da Teksas’ı New Jersey’in ardından 3. sırada konumlandırıyor.

1576 ve 4474 sayılı kanun tekliflerine ek olarak, H.B. 2199 isimli teklif Mayıs ayında Teksas Temsilciler Meclisinden geçti. Tasarı, politikacılar ve vatandaşlardan oluşan bir dijital kimlik çalışma grubunun kurulmasına olanak tanıyacak.

Redfield & Wilton’da kıdemli bir isim olarak yer alan Louisa Idel, “Bir parti, kripto para ile ilgilenen seçmenleri kendine çekmek istiyorsa hızlı hareket etmelidir. Bu kişiler, yürürlüğe girdiğinde değiştirilmesi zor olacak yasaları engellemek ile yükümlü olacak.” şeklinde yorum yaptı.

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar