Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $39530.27
1.69%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $2165.09
3.48%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $22.3
1.59%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $229.7
0.44%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

ÖNE ÇIKAN

Temsilciler Meclisi Üyesinden Güvenli Liman Yasa Tasarısı!

ABD Temsilciler Meclisi üyesinden kripto para dostu bir yasa tasarısı önerildi.

Clock
Paylaş
Temsilciler Meclisi Üyesinden Güvenli Liman Yasa Tasarısı!

Temsilciler Meclisi’ndeki üst düzey bir Cumhuriyetçi, kripto para girişimlerinin ABD menkul kıymetler yasalarını ihlal etmeden fon toplamasını kolaylaştıracak bir yasa tasarısı sundu.

Temsilciler Meclisi Finansal Hizmetler Komitesi’nin en üst düzey üyelerinden biri olan Cumhuriyetçi Patrick McHenry, bugün (5 Ekim 2021) Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) Başkanı Gary Gensler ile gerçekleşecek bir komite oturumu öncesinde bir güvenli liman yasa tasarısını açıkladı.

728×90 muhabbit - Temsilciler Meclisi Üyesinden Güvenli Liman Yasa Tasarısı!300x250 muhabbit - Temsilciler Meclisi Üyesinden Güvenli Liman Yasa Tasarısı!

2021 Dijital Token’lar İçin Netlik Yasası!

Patrick McHenry, “2021 Dijital Token’lar İçin Netlik Yasası” adı altında Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu Üyesi Hester Peirce’in daha önce sunduğu “Token Güvenli Limanı/ Token Safe Harbor” teklifine benzer bir proje sundu.

2021 Dijital Token’lar İçin Netlik Yasası, Peirce’in Güvenli Liman teklifinin ilkelerini kapsayarak, kripto para girişimlerinin SEC korkusu olmadan projelerini finanse etmek için token satışlarını yapabilmesi için atılan bir adım olarak geçmekte.

Peirce teklifine göre, yeni girişimlerin ya menkul kıymetler düzenleyicisine kaydolmak ya da kendilerini tamamen merkeziyetsiz bir şekilde kanıtlamak için bir dizi şartı yerine getirmesi gerekiyor. Bu şartları yerine getirmeleri için de üç yıllık bir süreleri mevcut.

McHenry’nin tasarısı, Peirce’nin teklifinin ilkelerini yansıtıyor ve yeni girişimlerin ne zaman kaydolması gerektiğini veyahut projelerinin artık federal bir “tehlikeli” tanımını karşılamadığını nasıl doğrulayabileceklerini ele alan hükümler içermekte.

“Ne yazık ki, mevcut düzenleyici çerçevemiz bu teknolojiyi ve bu hızla büyüyen endüstrinin yarattığı işleri denizaşırı ülkelere itmekte.”

Bununla birlikte McHenry, “SEC Üyesi Hester Peirce’in harika çalışmasına dayanan yasa tasarısı, piyasaya çıktıklarında dijital varlık projelerine gerekli yasal kesinliği sağlamaya yardımcı olacak.” diyerek Peirce’in teklifinden faydalandığını dile getirdi.

McHenry Netlik Yasası’nın yanı sıra bir dizi kripto para yasa tasarısı önerdi. Bunların içerisinde federal düzenleyici kurumların kripto para düzenlemelerini tam olarak tanımlaması için bir çalışma grubu oluşturmaya davet etmek de yer alıyordu.

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar