Muhabbit

Tepki Çeken Sözleşme Sonrası PayPal’dan Cevap Geldi!

PayPal’ın tepki çeken sözleşmesi sonrası PayPal’dan cevap geldi!

Bildiğiniz üzere geçtiğimiz günlerde dünyanın en büyük ödeme platformlarından biri olan PayPal’ın sözleşmesinde yer alan bir maddesi, kamuoyunda büyük yankı uyandırmıştı. Kullanıcıların tepkisini çeken o maddede PayPal, “yanlış bilgi” yaydıkları takdirde kullanıcılarına 2.500 dolarlık para cezası verebilir şeklinde bir ifade yer alıyordu.

Popüler ödeme platformu PayPal ise gelen tepkiler üzerine söz konusu bu maddenin “yanlışlıkla” yayımlandığını ifade ederek, geri adım attı. PayPal’ın konuyla ilişkili olarak yaptığı açıklamalarda şu ifadeler yer aldı:

“PayPal, insanları yanlış bilgilendirme nedeniyle cezalandırmıyor ve bunun politikamıza eklenmesi asla amaçlanmamıştır. Ekiplerimiz politika sayfalarımızı düzeltmek için aktif bir şekilde çalışmalarını sürdürüyorlar. Bunun neden olduğu karışıklık için özür diliyoruz.”

PayPal

Eski PayPal Başkanı David Marcus da Konuyla İlişkili Açıklamalarda Bulundu!

PayPal’ın 2500 dolarlık paza cezası maddesi kamuoyunda hızlıca yayılırken, Lightspark CEO’su ve eski PayPal Başkanı David Marcus konuyla ilişkili olarak şu açıklamalarda bulundu:

“Eskiden çok sevdiğim ve çok emek verdiğim bir şirketi eleştirmek açıkçası benim için çok zor. Ama PayPal’ın yeni maddesi, inandığım her şeye aykırı. Özel bir şirket, katılmadıkları bir şey söylediğinizde paranızı almaya karar veriyor. Delilik.”

Eski PayPal Başkanı David Marcus

Lightspark CEO’su ve eski PayPal Başkanı David Marcus’un Twitter üzerinden yaptığı bu paylaşım sonrası Tesla CEO’su Elon Musk da paylaşıma “katılıyorum” şeklinde yorumda bulundu.

İlginizi Çekebilir: PayPal’dan Dev Adım! PayPal Coinbase’in TRUST Ağına Katıldı!

Daha fazla Bitcoin Haberleri için: Bitcoin Haberleri

Daha Fazla Blockchain Haberleri İçin: Blockchain Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Son Yazılar

Exit mobile version