Muhabbit

Terra Classic’in birleşme hamlesi reddedildi, LUNC ve USTC fiyatları arttı!

Terra Classic topluluğu, blockchain üzerindeki doğrulayıcı sayısını 100’den 130’a çıkarmayı amaçlayan tartışmalı teklifi kabul etmedi.

Bu hamle, Terraform Labs ve Do Kwon’un ABD SEC ile 4,5 milyar dolarlık bir anlaşmaya varmasının hemen ardından geldi. Bu teklif bazıları tarafından Luna v2 doğrulayıcılarını Terra Classic ağına dahil ederek merkeziyetsiz yapıyı güçlendirme çabası olarak görüldü.

Terra Luna Classic Topluluğu Kararını Verdi

Terra Luna Classic topluluğu, doğrulayıcı sayısını artırma konusunda temkinli davrandı. Teklif, yönetim oylamasında yeterli desteği alamadı. “Doğrulayıcı Sayısını 130’a Yükselt” başlıklı 12116 numaralı teklif, yalnızca %30,59 oranında “Evet” oyu aldı. Üst düzey delegeler ve doğrulayıcılar, teklifi %46,17 “Hayır” ve %22,59 “Çekimser” oylarıyla reddetti. Özellikle Allnodes, Luna Station 88 ve Austizm Staking gibi büyük doğrulayıcılar teklife karşı oy kullandı. Allnodes, “Zincirin şu anda buna hazır olmadığını” belirtti.

LUNC ve USTC Fiyatlarında Artış

BtcTurk kripto para borsasının LUNC’u listeden çıkarmasının ardından Terra Classic ekosistem tokenları yükseliş gösterdi. LUNC vadeli işlemlerinin açık pozisyonları son 4 saatte %24 artış gösterdi. LUNC fiyatı 24 saat içinde %10’dan fazla artarak 0,00008246 $ seviyesine ulaştı. Ayrıca işlem hacmi de son 24 saatte %50 arttı.

USTC fiyatı da benzer şekilde %5’ten fazla artarak 0,0181 $ seviyesine yükseldi. 24 saatlik işlem hacmi %136 arttı ve USTC vadeli açık pozisyonları son birkaç saat içinde %21’in üzerinde artarak olası bir geri dönüş sinyali verdi. Coingape

Son Yazılar

Exit mobile version