Muhabbit

Terra Kurucusu Do Kwon, Sahte Pasaport Suçlamasına Cevap Verdi!

Terra Kurucusu Do Kwon’dan Sahte Pasaport İddialarına Cevap Geldi!

Terra kurucusu Do Kwon’a yönelik davalar bitmiyor. Terra olayı sonrası birçok davayla karşı karşıya kalan Do Kwon, mart ayında sahte olduğu iddia edilen Belçika ve Kosta Rika pasaportlarıyla Podgorica’dan Dubai’ye uçmaya çalışırken sahtecilik yapmakla suçlanmıştı. Yapılan tüm duruşmalarda pasaportlarının gerçek olduğunu savunan Do Kwon bu kez ise seyahat ettiği pasaportun sahte olduğunun farkında olmadığını söyledi. Suçun Çinli ajansta olduğunu iddia etti.

Do Kwon’un ifadesi üzerine savcılık Kwon’dan pasaportlarını hangi acenteden aldığına dair daha fazla bilgi istedi. Fakat Do Kwon acenteyi tam olarak hatırlayamadığını belirtti. Sadece acentenin isminin “Çince” olduğunu belirtti.

Terra Kurucusu Do Kwon 6 Ay Daha Hapiste Kalacak!

Bildiğiniz üzere Karadağ Yüksek Mahkemesi, Terraform Labs kurucu ortağı Do Kwon ve şirketin eski finans müdürü Han Chong-joon’un 400.000 avroluk kefaletini onaylamıştı. Ancak Güney Koreli savcılar Do Kwon’un iade talebi başvurusunu inceledikleri gerekçesiyle Kwon ve yardımcısının 6 ay daha hapiste kalmasına karar vermişti.

İlginizi çekebilir: Terra Luna ile ilgili diğer haberleri okumak isterseniz buraya tıklayabilirsiniz

Sosyal medya hesaplarımızdan bize katılabilir, son blockchain gelişmelerinden anlık ve hızlı haberdar olabilirsiniz: https://linktr.ee/muhabbitcom

Daha Fazla Kripto Para Haberleri İçin: Kripto Para Haberleri

Daha fazla Borsa haberi için: Borsa Haberleri

Son Yazılar

Exit mobile version