Muhabbit

Terra (LUNA), Stake Değerine Göre Ethereum’u (ETH) Geçti!

Verilere göre; LUNA stake eden kullanıcıların toplam sayısı 226.325 olarak biliniyor.

Luna TVL

Luna TVL

Staking Rewards’dan elde edilen verilere göre Terra (LUNA) stake değeri, Ethereum (ETH) stake değerinden daha yüksek bir değere ulaştı. Stake edilen ETH değeri yaklaşık 25,9 milyar dolar iken stake edilen LUNA değerinin yaklaşık olarak 29.5 milyar dolar olduğu belirtildi.

Platformun verilerine bakmaya devam ettiğimizde, 4 Mart 2022 tarihinde göre 226.325 adet kullanıcının LUNA stake ettiğini gösteriliyor. ETH stake eden kullanıcı sayısı ise 54.768. LUNA stake eden kullanıcı sayısının, ETH stake eden kullanıcı sayısının neredeyse 4 katı olduğunu da söylememiz gerekir.

Ancak bu listenin başında SOL’ün geldiğini hatırlatmakta da fayda var. Son zamanlarda piyasayla birlikte en çok düşen tokenlardan biri olan SOL, hala yatırımcıların stake etmeyi tercih ettiği bir kripto para olarak öne çıkmakta. Verilere göre stake edilen SOL değeri, yaklaşık olarak 35 milyar dolar.

İlginizi Çekebilir: Solana Nedir?

Stake değerine göre en iyi 5 ağ, 4 Mart 2022- Stakingrewards.com

Yıllık stake ödülleri açısından, LUNA’nın ortalama %6,62, Ethereum’un ise %4,81 pasif getiri sağladığı tahmin ediliyor. En iyi stake fırsatı sunan 10 kripto para arasından en çok kazandıran %13,92 oran ile Polkadot (DOT) oldu.

Staking Rewards, 1 Mart’ta LUNA staking değerinin Ethereum’u geçtiğine dikkat çekti. Ancak bazı kullanıcılar, DeFi Llama’dan gelen verilerle Staking Rewards’tan gelen verilerin birbirinden çok farklı olduğundan bahsetti.

DeFi Llama’nın verilerine göre LUNA 23,35 milyar dolarlık kilitlenmiş toplam değere (TVL) sahipken, Ethereum’un 111,4 milyar dolarlık kilitlenmiş toplam değere (TVL) sahip olduğunu gözlemliyoruz.

Bununla birlikte, DeFiLlama’daki veriler yalnızca Beacon Chain üzerinde stake edilen ETH’yi değil, DeFi protokolleri arasında kilitlenen tüm ETH teminatlarını da içeriyor. Bu yüzden bu değerlerin birbirinden farklı olması gayet normal. Blok zinciri gezgini Beaconcha.in‘e baktığımızda elde ettiğimiz verilerin, Staking Rewards’ın bize sunduğu verilere çok yakın olduğunu söyleyebiliriz.

Bununla birlikte, her iki veri sağlayıcı firmaya baktığımızda LUNA’ya olan ilginin son zamanlarda artış gösterdiğini söyleyebiliriz. Son yedi gün içinde, LUNA’nın kilitlenmiş toplam değeri (TVL) %26,90 oranında artış gösterdi. Bununla birlikte LUNA’nın, 12,03 milyar dolarlık kilitlenmiş toplam değer (TVL) ile üçüncü sıradaki Binance Smart Chain’e (BSC) büyük bir fark attığını söyleyebiliriz.

Staking Rewards, stake edilen değerin ve kilitlenmiş toplam değerin (TVL) metriklerinin tamamen farklı olduğunu açıkladı. Stakin Rewards kilitlenmiş toplam değerin (TVL), merkeziyetsiz finans (DeFi) protokollerinde stake edilmiş varlıkları da içerdiğinden bahsetti.

LUNA’da Son Durum

LUNA’nın fiyatı son 30 gün içinde %78,4 yükseldi ve yaklaşık 92,84$’a ulaştı. LUNA’nın şu andaki (4 Mart 2022/16.15) piyasa değeri yaklaşık olarak 34,5 milyar $’a ulaştı.

LUNA’daki stablecoin krizi LUNA’nın fiyat olarak büyük bir düşüş yaşamasına sebep olmuştu. 2022 Şubat ayının sonlarında 29 milyon LUNA tokenı (2,57 milyar dolar) yakıldı. Bu hareket LUNA’nın fiyat olarak yükselmesini sağlamış olabilir.

Bitcoin Haberleri İçin: Bitcoin Haberleri

Kripto Para Haberleri İçin: Kripto Para Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Son Yazılar

Exit mobile version