Here, content that you may want to modify using a custom JavaScript

ÖNE ÇIKAN

Tesla Bitcoin ile Araç Satışını Durdurdu!

Tesla Bitcoin ile araç satışını durdurdu.

Yayın:

-

Tesla, Bitcoin ile araç satışını durdurdu.

Şirket tarafından yapılan açıklamada Bitcoin ile araç satışının durdurulduğu bildirildi.

Elon Musk tarafından atılan tweet ile gündeme düşen kararın ardında Bitcoin madenciliği yatırıyor. Bitcoin madenciliğinde kullanılan fosil yakıtların fiyatlarının artışı kararın arkasındaki sebep olarak gösteriliyor.

Madencilikte özellikle kömür kullanımına dikkat çeken Musk, kripto paraların güzel bir fikir olduğunu ve gelecek için ümit verdiğinin altını çizerken, diğer yandan da çevresel faktörlerin göz ardı edilmemesi gerektiğini vurguladı.

Bitcoin’leri Satmayacak

Tesla, elinde bulundurduğu Bitcoin’leri satmayacağını belirtirken, madencilik işlemlerinin sürdürülebilir enerji ile gerçekleşmesi durumunda transfer işlemleri için kullanılacağı açıklandı.

Düşük Enerji Kullanan Kripto Paraları İnceliyoruz

Tesla ek olarak, düşük enerji tüketimine sahip kripto paraları incelediklerini belirtti.

Açıklamanın ardından bitcoin fiyatı sert düşerken, 46,000 $ seviyeleri test edildi. Bitcoin an itibarıyla 51,000 $ seviyelerinden alıcı buluyor.

Bitcoin haberleri için: Bitcoin Haberleri

Telegram kanalımıza katılın.

Muhabbit
Yorum Yap

Trend Haberler

Tüm hakları saklıdır. Copyright 2020 Muhabbit Feragatname: Muhabbit'in içeriği, doğası gereği bilgi amaçlıdır ve yatırım tavsiyesi olarak yorumlanmamalıdır. Kripto para ticareti, satın alma veya satma yüksek riskli bir yatırım olarak kabul edilmelidir ve her okuyucunun herhangi bir karar vermeden önce kendi araştırmalarını yapması önerilir.

Exit mobile version