BİZİ TAKİP EDİN

BITCOIN

Tesla Piyasa Değeri ile Bitcoin’e Meydan Okuyor

Yayın:

-

Elektrikli otomobil üreticisi Tesla, piyasa değeriyle Bitcoin’e göz kırpıyor. ABD’li şirket, hisse senetlerinde de oldukça başarılı. Tesla şu an için hisse senetlerinde yukarı doğru bir ivmelenme yakalamış durumda. Borsada işlem gören otomobil şirketi, yeşil yönde bir ivmeye sahip. Bu da şirketin değerini 140 milyar doların üzerine çıkarıyor. Rakibi olarak karşılaştırılan Bitcoin’e bakacak olursak, Bitcoin’in değeri de 126 milyar dolar seviyelerinde gözüküyor.
Amerikalı şirketin hisseleri yüksek gözükse de ekonomik krizden fazlsıyla etkilendi. Corona virüsü nedeniyle şirket, sıkıntı bir süreç yaşadı. Bu sıkıntılar dolayısıyla hisselere de yansıdı. 18 Mart günü yıllık bazda aşağı yönlü sert inişler gördü. Ancak şirket, aylık hisselerde yine de durumu toparlamayı bildi. Virüsün etkilerini elektrikli otomobil üreticisi de hissetti.
Ünlü Bitcoin yatırımcısı Tuur Demeester, hem şirketin yaşadığı durumu hem de Bitcoin ile aralarında oluşan yarışı ele aldı. Nisan ayı içinde Tesla’nın borsadaki yolculuğunun aşırı derecede coşkulu olmayacağı belirtti. Demeester, ‘’Arabalara olan talebin azalması ve boğaların çalışmaları belli riskler doğurabilir’’ açıklamasını yaptı.

Tesla Tüm Spekülasyonlara Rağmen Ayakta

Tesla, corona virüs salgını nedeniyle yaşanılan ekonomik sıkıntılara rağmen iyi bir direnç gösteriyor. Şirket, krizi minimum seviyede atlatmaya çalışıyor. Üretimin durma noktasına geldiği ve piyasalarda çalkantıların yaşandığı biliniyor. Şirket bu esnada bile hisselerde olumlu tablo çizebiliyor.
Öte yandan otomobil üreticisi, Bitcoin ve blockchain teknolojisi ile oldukça alakadar. Özellikle şirketin CEO’su Elon Musk, kripto paralara oldukça sıcak bakıyor. Hatta Elon Musk kripto paralar için şunu söylemişti:
Kripto para benim anahtar kelimemdir.
Şirketin yine de herhangi bir kripto para birimine yatırımı yok. Elon Musk, henüz kripto paralara yatırım yaptığına dair bir bilgi paylaşmadı. Sadece bilinen Bitcoin ve altcoin gibi para birimlerine karşı değil. Ancak şirket blockchaini pek çok alanda kullanıyor. Blokchain teknolojisinin daha fazla kullanılması için şirket çalışmalar yapıyor. Blockchainin getireceği faydalarla ana hedef şirketin kar etmesi.
Tesla, 2017 yılında yine Bitcoin ile karşılaştırılmıştı. Piyasa değeri üzerinden yapılan karşılaştırma da şirketin BTC’den daha iyi performans sergilediği söylenmişti.

Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

BITCOIN

MicroStrategy, Bitcoin’lerini En Az 100 Yıl Tutacak

Michael Saylor sizce dediğinde haklı mı?

Yayın:

-

MicroStrategy

MicroStrategy CEO’su Michael Saylor, şirketinin Bitcoin’i 100 yıl elinde tutacağını ve satmaya niyeti olmadığını söyledi.

11 Ağustos’ta iş istihbaratı firması, 21.454 BTC’yi 250 milyon $’a satın aldığını açıklamıştı. Şirketin bu yatırımı şu anda 278 milyon $’ın üzerinde. Bu artış iki aylık bir süreçte gerçekleşti ve %11’lik bir artışı gösteriyor. Bu arada, MicroStrategy o tarihten bu yana daha fazla Bitcoin aldığını da açıklamıştı.

Real Vision CEO’su Raoul Pal ile yaptığı röportajda Saylor, 250 milyon $’lık yatırım kararının, yönetim kurulu ile firmanın yatırımcıları, denetçileri ve yöneticileri arasında yapılan bir tartışma neticesinde alındığını söylüyor.

Yaptığımız hamle, spekülatif ya da riskten korunmak için değil. Bitcoin Standardını benimsemek bilinçli bir stratejidir.

MicroStrategy, küresel ekonomik belirsizliğe yanıt olarak hazinesini yeniden yapılandırmaya karar verdi ve uzun vadeli bir değer deposu sağlamaya uygun varlıkları keşfetmeye çalıştı.

İlginizi çekebilir: MicroStrategy

Çeşitli seçenekleri değerlendirdikten sonra Saylor, Bitcoin’in en iyi seçenek olduğuna karar verdi. Vergi ve harçlar neredeyse diğer tüm varlıkları sündürüyordu ve her biri bir hükümet ya da ülke tarafından kontrol ediliyordu.

Saylor, Bitcoin’in diğer tüm kripto para birimleri ile karşılaştırıldığında en büyük olduğunu görebilirsiniz diyor.

Saylor ayrıca, Bitcoin’in dünyanın en iyi teminatı olduğunu, altın veya başka herhangi bir emtiayla karşılaştırılmadığını iddia etti. Saylor, Pal’a, 100 yıl boyunca 100 milyon $’ı nakit tutarsanız bunun %99’unu kaybedeceğini, altın tutarsanız en iyi ihtimalle %85’ini kaybedeceğini söyledi.

Saylor, Bitcoin’in altın gibi benzer parasal hizmetleri daha iyi ve erime korkusu olmadan gerçekleştirdiğini söyledi.

Bitcoin altından yüz kat değil, milyon kat daha iyi ve ona yakın hiçbir varlık yok.

Görünüşe göre, Bitcoin’in son artış hamlesi ile Michael Saylor, ciddi anlamda Bitcoin fanatiği olmuş durumda. Öncesinde BTC’lerimizi elimizden çıkarabiliriz yorumunu yapan Saylor, şimdi 100 yıl boyunca BTC’lerini tutmaktan bahsediyor.

Daha fazla Bitcoin haberleri için: Bitcoin Haberleri

OKUMAYA DEVAM ET

BITCOIN

PayPal Kripto Kararının Ardından BitGo’yu Satın Alabilir!

PayPal, kripto alanında elini güçlendirecek!

Yayın:

-

PayPal

Kısa bir süre önce PayPal, kripto para birimlerini satın alma işlemlerini ve kripto paraları alışveriş ağına entegre ettiğini duyurdu. Kuliste dolanan yeni iddialara göre PayPal, dijital varlık saklama sağlayıcısı BitGo’yu satın alabilir!

Bloomberg’in 23 Ekim tarihinde yayınladığı bir habere göre, PayPal, dijital varlık saklama şirketi BitGo Inc. ile görüşmeler yapmaya başlamış.

Haberde, PayPal’ın ve BitGo’nun görüşme halinde olduğu ve önümüzdeki birkaç hafta içinde anlaşmaya varacaklarını iddia eden isimsiz kaynaklar belirtilmiş durumda. Ancak haberde, PayPal’ın farklı bir muhafaza servisi satın almaya karar verme ihtimalinin bulunduğu ve BitGo ile “görüşmelerin başarısız olabileceği” belirtiliyor.

PayPal’ın potansiyel satın alımı ile ilgili haberler herkesin ilgisini çekmiş gibi görünmüyor. Thorchain’in (RUNE) resmi hesabı, şirketin Twitter hesabı üzerinden PayPal’ın hareketlerine ilişkin endişelerini dile getirdi.

wBTC’lerin çoğunluğu BitGo tarafından muhafaza ediliyor. PayPal bu alanda iyi bir oyuncu değil. Dikkatli hareket etmek gerekiyor.

Bitcoin Fiyatına PayPal Etkisi

ABD’nin teşvik paketi beklentisi ve Bitcoin’in kurumsal sektör tarafından daha fazla benimseneceğine dair sürekli haberler geliyordu.

Tüm bunların arasında, dijital ödeme şirketi gelecek yıl kripto ödemelerini başlatacağını duyurdu. Bu duyurudan kısa bir süre sonra BTC 13.000 $’ı saatler içinde geçti.

OKUMAYA DEVAM ET
Nordvpn
Coinzo

Trend Haberler

Tüm hakları saklıdır. Copyright 2020 Muhabbit
Feragatname: Muhabbit'in içeriği, doğası gereği bilgi amaçlıdır ve yatırım tavsiyesi olarak yorumlanmamalıdır. Kripto para ticareti, satın alma veya satma yüksek riskli bir yatırım olarak kabul edilmelidir ve her okuyucunun herhangi bir karar vermeden önce kendi araştırmalarını yapması önerilir.