Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $44626
2.99%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $2372.27
0.46%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $29.3
11.53%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $239.2
3.01%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

Tesla Piyasa Değeri ile Bitcoin’e Meydan Okuyor

Clock
Paylaş
Tesla Piyasa Değeri ile Bitcoin’e Meydan Okuyor
Elektrikli otomobil üreticisi Tesla, piyasa değeriyle Bitcoin’e göz kırpıyor. ABD’li şirket, hisse senetlerinde de oldukça başarılı. Tesla şu an için hisse senetlerinde yukarı doğru bir ivmelenme yakalamış durumda. Borsada işlem gören otomobil şirketi, yeşil yönde bir ivmeye sahip. Bu da şirketin değerini 140 milyar doların üzerine çıkarıyor. Rakibi olarak karşılaştırılan Bitcoin’e bakacak olursak, Bitcoin’in değeri de 126 milyar dolar seviyelerinde gözüküyor.
Amerikalı şirketin hisseleri yüksek gözükse de ekonomik krizden fazlsıyla etkilendi. Corona virüsü nedeniyle şirket, sıkıntı bir süreç yaşadı. Bu sıkıntılar dolayısıyla hisselere de yansıdı. 18 Mart günü yıllık bazda aşağı yönlü sert inişler gördü. Ancak şirket, aylık hisselerde yine de durumu toparlamayı bildi. Virüsün etkilerini elektrikli otomobil üreticisi de hissetti.
Ünlü Bitcoin yatırımcısı Tuur Demeester, hem şirketin yaşadığı durumu hem de Bitcoin ile aralarında oluşan yarışı ele aldı. Nisan ayı içinde Tesla’nın borsadaki yolculuğunun aşırı derecede coşkulu olmayacağı belirtti. Demeester, ‘’Arabalara olan talebin azalması ve boğaların çalışmaları belli riskler doğurabilir’’ açıklamasını yaptı.
Ekran Resmi 2020 04 21 14.27.45 - Tesla Piyasa Değeri ile Bitcoin’e Meydan Okuyor

Tesla Tüm Spekülasyonlara Rağmen Ayakta

Tesla, corona virüs salgını nedeniyle yaşanılan ekonomik sıkıntılara rağmen iyi bir direnç gösteriyor. Şirket, krizi minimum seviyede atlatmaya çalışıyor. Üretimin durma noktasına geldiği ve piyasalarda çalkantıların yaşandığı biliniyor. Şirket bu esnada bile hisselerde olumlu tablo çizebiliyor.
Öte yandan otomobil üreticisi, Bitcoin ve blockchain teknolojisi ile oldukça alakadar. Özellikle şirketin CEO’su Elon Musk, kripto paralara oldukça sıcak bakıyor. Hatta Elon Musk kripto paralar için şunu söylemişti:
Kripto para benim anahtar kelimemdir.
Şirketin yine de herhangi bir kripto para birimine yatırımı yok. Elon Musk, henüz kripto paralara yatırım yaptığına dair bir bilgi paylaşmadı. Sadece bilinen Bitcoin ve altcoin gibi para birimlerine karşı değil. Ancak şirket blockchaini pek çok alanda kullanıyor. Blokchain teknolojisinin daha fazla kullanılması için şirket çalışmalar yapıyor. Blockchainin getireceği faydalarla ana hedef şirketin kar etmesi.
Tesla, 2017 yılında yine Bitcoin ile karşılaştırılmıştı. Piyasa değeri üzerinden yapılan karşılaştırma da şirketin BTC’den daha iyi performans sergilediği söylenmişti.
728×90 muhabbit - Tesla Piyasa Değeri ile Bitcoin’e Meydan Okuyor300x250 muhabbit - Tesla Piyasa Değeri ile Bitcoin’e Meydan Okuyor
Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar