Muhabbit

ALTCOIN

Tether 1 Milyar Doları Tron’dan Çekiyor!

Yapılan açıklamada 1 Milyar $ değerindeki USDT’nin Tron (TRX) ağından Ethereum (ETH) ağına transfer edileceği belirtilmiş durumda.

Clock
Paylaş
Tether 1 Milyar Doları Tron’dan Çekiyor!

Stablecoin Tether, bugün yaptığı duyuru ile birlikte Ethereum ile tron arasında gerçekleştireceği “Chain Swap” işlemini duyurdu.

Yapılan açıklamada 1 Milyar $ değerindeki USDT’nin Tron (TRX) ağından Ethereum (ETH) ağına transfer edileceği belirtilmiş durumda.

Chain Swap Nedir

Chain Swap kısaca kripto paraların bir blockchain ağından diğerine geçirilmesi işlemine verilen ad olarak tanımlanabilir.

Genellikle kullanıcı talepleri doğrultusunda gerçekleşen swap işlemleri, Ethereum ağı üzerindeki USDT talebinin artması sebebiyle borsa tarafından talep edilmiş olabilir.

Geçtiğimiz dönemde de benzeri bir işlem ile 1 Milyar $’lık USDT’yi Tron’dan çeken Tether, talebin kullanıcılar tarafından geldiğini belirtmişti. Gelen ilinci adımın sebebi ile ilgili bir açıklama da gelmiş durumda.

Chain Swap talebinin adı verilmeyen bir kripto para borsası tarafından talep edildiği belirtiliyor. Tether tarafından ikinci kez bu büyüklükte gerçekleştirilecek swap işlemi için nedir bir tarih ve saat verilmiş değil.

Hali hazırda Ethereum ağı üzerindeki yoğunluğu azaltmak için çaba harcaya Tether, öncelikle “layer 2” çözümü olan OMG Network üzerindeki transferleri aktifleştirdiğini duyurmuştu.

Devam eden süreçte ikinci bir “layer 2” çözümü olan ZK Rollups üzerinde de işlemlere hazırlanan Tether, ağ yoğunluğunu hafifletmek için oldukça fazla çaba sarf ediyor.

Diğer yandan geçtiğimiz günlerde Solana (SOL) üzerinde de işlemlere başlayacağını duyuran Tether, halihazırda 8 farklı blockchain ağı üzerinde işlem görmekte.

Hayatına Omni Network üzerinde başlayan stablecoin, Ethereum, OMG Network, Eos, Tron, Liquid Network, Algorand ve Solana üzerinde bulunuyor.

DeFi haberleri için: DeFi Haberleri

Tether haberleri için: Tether Haberleri

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar