BİZİ TAKİP EDİN

ALTCOIN

Tether 1 Milyar $’ı Tron’dan Çekiyor!

Yapılan açıklamada 1 Milyar $ değerindeki USDT’nin Tron (TRX) ağından Ethereum (ETH) ağına transfer edileceği belirtilmiş durumda.

Yayın:

-

tether stablecoin

Stablecoin Tether, bugün yaptığı duyuru ile birlikte Ethereum ile tron arasında gerçekleştireceği “Chain Swap” işlemini duyurdu.

Yapılan açıklamada 1 Milyar $ değerindeki USDT’nin Tron (TRX) ağından Ethereum (ETH) ağına transfer edileceği belirtilmiş durumda.

Chain Swap Nedir

Chain Swap kısaca kripto paraların bir blockchain ağından diğerine geçirilmesi işlemine verilen ad olarak tanımlanabilir.

Genellikle kullanıcı talepleri doğrultusunda gerçekleşen swap işlemleri, Ethereum ağı üzerindeki USDT talebinin artması sebebiyle borsa tarafından talep edilmiş olabilir.

Geçtiğimiz dönemde de benzeri bir işlem ile 1 Milyar $’lık USDT’yi Tron’dan çeken Tether, talebin kullanıcılar tarafından geldiğini belirtmişti. Gelen ilinci adımın sebebi ile ilgili bir açıklama da gelmiş durumda.

Chain Swap talebinin adı verilmeyen bir kripto para borsası tarafından talep edildiği belirtiliyor. Tether tarafından ikinci kez bu büyüklükte gerçekleştirilecek swap işlemi için nedir bir tarih ve saat verilmiş değil.

Hali hazırda Ethereum ağı üzerindeki yoğunluğu azaltmak için çaba harcaya Tether, öncelikle “layer 2” çözümü olan OMG Network üzerindeki transferleri aktifleştirdiğini duyurmuştu.

Devam eden süreçte ikinci bir “layer 2” çözümü olan ZK Rollups üzerinde de işlemlere hazırlanan Tether, ağ yoğunluğunu hafifletmek için oldukça fazla çaba sarf ediyor.

Diğer yandan geçtiğimiz günlerde Solana (SOL) üzerinde de işlemlere başlayacağını duyuran Tether, halihazırda 8 farklı blockchain ağı üzerinde işlem görmekte.

Hayatına Omni Network üzerinde başlayan stablecoin, Ethereum, OMG Network, Eos, Tron, Liquid Network, Algorand ve Solana üzerinde bulunuyor.

DeFi haberleri için: DeFi Haberleri

Tether haberleri için: Tether Haberleri

Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ALTCOIN

Litecoin Fiyat Analizi 5.12.2020

Fiyat analizi yazı dizimizin bugünkü bölümünde Litecoin’i inceliyoruz (5.12.2020). Litecoin grafiğindeki teknik göstergeler ve olası hareketler

Yayın:

-

Fiyat Analizi No 5: Litecoin (LTC)

Bugün sizler için Litecoin fiyat analizi hazırlamaya karar verdim. Litecoin de kripto piyasasının en eski ve köklü coinlerinden biri. Kriptoya adım atmış herkesin en az bir kere Litecoin alıp-sattığını tahmin ediyorum.

Litecoin LTC fiyat grafiği 5.12.2020. 30 dakikalık grafik veriler FTX borsasından alınmıştır.

Litecoin için orta vadedeki görünümü ve destek/direnç seviyelerini önceden sıkça paylaştığım için yeniden değinmeyeceğim. Bugün daha kısa vadede inceleyeceğiz.

92 dolar bandındaki dirençten tekrar ret yedikten sonra fiyat bir alt bant olan 78 dolar bölgesindeki desteğe kadar geldi. Şu an buradan tepki almış durumda. Burada bir yapı oluştuğunu görmekteyiz. Dikkat ettiyseniz kırmızı ile bir trend çizgisi çektiğimi görmüşsünüzdür. Burada bir ters omuz baş omuz (TOBO) formasyonu var gibi görünmekte. Ancak fibonacci ölçülerine baktığımda değerler sınıra gelse de tam olarak TOBO formasyonuna uygun değil. Ancak değerler uygun olmadığından burayı es geçecek değiliz. Burayı bir düşüş trendi olarak alıp bu şekilde de trade edebiliriz.

Şu an benim aklımdaki strateji şu, kırmızı trend kırılmasıyla grafikte belirttiğim hedefleri beklemek. Stop noktası olarak trend kırılımından önceki dip noktası alınabilir.

Bu analize Tradingview üzerinden de ulaşabilirsiniz. Bunun için buraya tıklamanız yeterli olacaktır.

Ayrıca tradingview üzerinde ilgili parite hakkında daha fazla bilgi ve içerik için buraya tıklayabilirsiniz.

Daha fazla analiz için; Analiz Haberleri

UYARI: Yukarıda verilen fiyat, analiz ve grafikler yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları oldukça yüksek risk içermektedir. Yatırım yapacak veya yapmayı düşünen kişilerin kendi araştırmalarını yapmaları gerekmektedir.

OKUMAYA DEVAM ET

ALTCOIN

Coinzo XRP Spark Dağıtımını Destekliyor!

Flare Network tokeni Spark Token, XRP cüzdanlarına 1:1 oranında dağıtılacak bir kripto para olarak öne çıkıyor.

Yayın:

-

coinzo

Kripto para borsası Coinzo, XRP tutan kullanıcılara yapılacak olan Spark Token dağıtımı destekleyeceğini duyurdu.

Flare Network tokeni Spark Token, XRP cüzdanlarına 1:1 oranında dağıtılacak bir kripto para olarak öne çıkıyor.

12 Aralık’ta alınacak cüzdan görüntüleri ile birlikte dağıtımı gerçekleştirilecek Spark Token, kripto para topluluğunda büyük ilgili ile karşılanmış durumda. Bu noktada XRP fiyatında da büyük bir artış yaşanırken, birçok borsa XRP dağıtımını destekleyeceğini açıklamıştı.

Coinzo da dağıtımı destekleyecek olduğunu duyurarak XRP yatırımcılarına güzel haberi vermiş bulunuyor. Coinzo dağıtım ile ilgili henüz tam detay paylaşmış değil. Önümüzdeki günlerde dağıtım ile ilgili detayları tam anlamıyla açıklayacağını belirten Coinzo ekibi, “takipte kalın” mesajı veriyor.

Siz Spark Token dağıtımından faydalanacak mısınız?

Borsa haberleri için: Borsa Haberleri

XRP haberleri için: XRP Haberleri

OKUMAYA DEVAM ET
Coinzo

Trend Haberler

Tüm hakları saklıdır. Copyright 2020 Muhabbit
Feragatname: Muhabbit'in içeriği, doğası gereği bilgi amaçlıdır ve yatırım tavsiyesi olarak yorumlanmamalıdır. Kripto para ticareti, satın alma veya satma yüksek riskli bir yatırım olarak kabul edilmelidir ve her okuyucunun herhangi bir karar vermeden önce kendi araştırmalarını yapması önerilir.