BİZİ TAKİP EDİN

BITCOIN

Tether 13 Milyar $ Piyasa Değerine Yaklaştı! Hedef 20 Milyar $

1 ay önce 10 Milyar $ barajını aşmayı başaran Tether, sadece 30 gün içerisinde yaklaşık yüzde 30’luk bir artış ile 13 Milyar $ piyasa değerine göz kırpıyor.

Yayın:

-

Tether

Lider stablecoin Tether USD (USDT) 13 Milyar $ piyasa değerine yaklaşmış durumda.

Tether’ın sitesinde yayınlanan güncel rakamlara göre dolaşımda bulunan USDT miktarı günden güne artmaya devam ediyor. 1 ay önce 10 Milyar $ barajını aşmayı başaran Tether, sadece 30 gün içerisinde yaklaşık yüzde 30’luk bir artış ile 13 Milyar $ piyasa değerine göz kırpıyor.

Güncel rakamlar ile dolaşımda bulunan USDT arzı 12,863,942,399.57 adet.

USDT’lerin yaklaşık 8,5 milyar $’lık kısmı Ethereum ağı üzerinde bulunurken 3,3 milyar $’lık kısım Tron ağı üzerinde bulunuyor. Bildiğiniz üzere geçtiğimiz günlerde 1 milyar $ değerinde USDT Tron ağından Ethereum’a geçirilmişti (chain swap). Borsalar tarafından gelen talep doğrultusunda gerçekleştirildiği belirtilen işlem öncesinde Tether CTO’su Paolo Ardoino tarafından duyurulmuştu.

Piyasanın yükselişinde önemli bir katalizör görevi gören Tether, aynı zamanda en çok eleştirilen kripto para şirketi olarak öne çıkıyor. Piyasa değerine göre en büyük 3’üncü kripto para biriminin sahibi olan Tether, topluluk tarafından yeterince şeffaf olmadığı ve basılan USDT’lerin karşılığının tam anlamıyla bulunmadığı noktalarında ağır eleştirilere maruz kalıyor.

Ek olarak 2017 yılındaki Bitcoin yükselişinin arkasında olduğu iddia edilen şirket birçok hukuk bürosu tarafından da dava edilmiş durumda. New York Mahkemesi’nde süregelen davalarda Tether aleyhine bir kanıt henüz sunulabilmiş değil. Bu olumsuzluklara rağmen Tether, her geçen gün büyümeye devam ediyor.

Hedef 20 Milyar $

Dün attığı tweet ile 2020 yılının Tether’ın yılı olduğunu ve olacağını belirten CTO Ardoino, hedeflerinin 20 Milyar $ piyasa değeri ve üzeri olduğunu vurguladı.

Tether hesabından atılan tweeti alıntılayarak yukarıdaki yorumu paylaşan Ardoino, aynı zamanda Bitfinex’in CTO’su konumunda bulunuyor. Bildiğiniz üzere Bitfinex ve Tether aynı şirketin çatısı altında bulunuyor (IFinex).

Tether Twitter hesabı attığı tweette, son dönemde dijital paraların öne çıktığının altını çizerken, kişilerin ve yatırımcıların bankacılık ve ödeme sistemleri noktasında farklı alternatifler aradığını belirtirken, Tether’ın bu alternatiflerin başında geldiğini altını çiziyor. En büyük, inovatif ve likit stablecoin olan Tether’ın bu özellikleri nedeniyle en iyi alternatiflerden biri olduğunu, bu sebeple de 2020 yılında gelen yatırımlar ile büyüme eğiliminin devam edeceğini attığı tweet ile belirtmiş durumda.

Sizce Tether 20 Milyar $ hedefine ulaşabilecek mi?

Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ALTCOIN

Arjantin’de, Dolar’a Vergi Geldi Halk Kripto Paralara Yöneldi

Arjantin halkı parasını korumanın yollarını arıyor.

Yayın:

-

By

Arjantin hûkümeti, kısa süre önce ABD Doları üzerinden yapılan tüm alışverişlerde % 35 vergi uygulamaya başladı. Alışverişlere getirilen bu yeni dolar vergisi haberlerinin ardından değerini USD’ye sabitlenmiş stablecoin’ler için bir kullanım alanı oluşmaya başladı.

Arjantin merkez bankası, ülkenin geçirdiği zorlu ekonomik süreçler nedeniyle artan ABD doları talebine yetişmekte hayli zorluk çekiyor. Merkez Bankası yerel para birimindeki yüksek enflasyon oranı nedeniyle sert önlemler almaya başladı. Bu önlemler arasında en göze çarpanı ise  enflasyon ile mücadele için ABD dolarına getirilen yeni% 35 dolarlık vergi oldu.

Arjantin halkı da, Merkez Bankasının sert önlemlerine karşı kendilerini korumak ve ani fiyat artışlarına karşı ayakta durabilmek için ABD Doları biriktirmeye başladı. Ancak dolar ile ilgili ülkede yeterli rezervi bulunmaması ve bunun farkında olan vatandaşların farklı seçeneklere yönelmesine neden oldu.

Halkın bu hamleler için bulduğu en önemli girişim kripto paralara yönelmek oldu. Ülkede vergi açıklaması yapıldıktan kısa bir süre sonra, stablecoin kripto para işlem hacimlerinde kayda değer bir artış yaşandı. Ülkede faaliyet gösteren kripto para borsalarındaki stablecoin’ler, ABD doları için iyi bir alternatif arayan Arjantinliler arasında favori haline geldi. Artık elindeki paraların değerinin düşmesinden endişe duyan vatandaşlar yatırımlarını güvende buldukları borsalardaki stablecoin’lere kaydırmaya başladı. Ülkede fiziksel dolar azlığı ve yerel para biriminin değersizleşmesi insanların alışverişlerinde de stablecoin kullanmaya başlamasına neden oldu. Bu sayede ülkede kripto paralar son günlerde popüler hale geldi ve insanların kripto paralara olan ön yargısı da bir bakıma azalmış oldu.

Dolar Talebi Patladı

Ülkede, ABD dolarına olan talep bu yıl % 900 oranında arttı ve merkez bankası arzını tekeline aldı. Yayınlanan haberlere, Arjantin’de ABD doları satın alan insan sayısının Nisan 2020’de 435.000 iken aynı yılın Ağustos ayında 5 milyona çıktığını gösteriyor.

Arjantinli FM&A firmasının ekonomist ortağı Fernando Marull, ABD dolarına olan bu yüksek talebi sınırlamamanın sonuçlarının ülke için felaket olabileceğini söyledi. Marull’a göre, ekonomik çöküntü bu şeklide devam ederse Arjantin Merkez Bankası ayda 1,1 milyar ABD doları dağıtmak zorunda kalabilir. Ağustos ayında 8 milyar dolar olan dolar rezervi göz önüne alındığında, dolar talebini kısmak için hûkümetin sert hamleler alması kaçınılmaz bir geçek haline geldi. 

Yakında ülkede faaliyet gösteren kripto para borsalarında farklı stablecoin’lerin listelenmesi ve çeşitliliğin artması beklenen bir gelişme olacaktır.

Diğer Stablecoin Haberleri İçin: Stablecoin Haberleri

Diğer Kripto Para Haberleri İçin: Kripto Para Haberleri

OKUMAYA DEVAM ET

BITCOIN

MicroStrategy CEO’su: Bitcoin Harika Bir Değer Deposu!

Microstrategy’yi izleyen şirketler olacak mı?

Yayın:

-

CEO'su

Geçtiğimiz günlerde 38.250 BTC alan şirketin CEO’su, bir değer deposu olarak Bitcoin “gayet iyi bir seçim” dedi.

17 Eylül’de attığı bir tweette Michael Saylor, MicroStrategy’nin Bitcoin ile olan ilişkisi hakkında daha fazla bilgi verdi.

Saylor, Bitcoin’i ölçeklenebilir bir değer deposu olarak görüyor ve övgüler dağıtıyor.

Ağustos ayında yapılan ilk satım alımdan bu yana sürekli manşetlere konu olan MicroStrategy, şu anda 400 milyon $’dan fazla sermayesini BTC olarak saklamakta.

Şirketin CEO’su Saylor ve Morgan Creed Digital’in kurucu ortağı Anthony Pompliano arasında yapılan bir röportajda, Saylor geçmişte Bitcoin’e şüpheci yaklaştığını belirtti. Şimdi ise, Saylor’un ağın teknik temellerine ve geleceğine olan inancı kesin.

MicroStrategy’nin ilk satın alımı 250 milyon $ değerindeydi. Bu bir noktada Bitcoin için kilometre taşı sayılabilir.

Woo: 2021 Bitcoin Öncülerinin Yılı Olabilir!

Saylor, büyük yatırımcılar için blockchain içi işlemlerin nadir olmaya devam edeceğini düşündüğünü söyledi.

Modelimize göre, Bitcoin bir rezerv varlığı olarak değerlendirilirse, tüm işlemlerin %99,98’i blockchain dışı olacak ve risk altındaki varlıkların %99,92’si soğuk depolarda olacaktır.

Lightning Network gibi çözümler aracılığı ile gerçekleştirilen blockchain dışı işlemler, Bitcoin işlem hacminin blockchainine hacim eklemeden ve madencilere hitap edecek ücretleri artırmadan almalarına izin verir.

Saifedean Ammous, popüler kitabı The Bitcoin Standart’da, Bitcoin’in daha geniş bir kullanıcı tabanı kazandığında, zincir dışı faaliyetlerin standart hale geleceğini savunuyor.

Bu durum daha erken de yaşanabilir. Pompilano’nun yaptığı röportajın ardından istatistikçi Willy Woo, 5 trilyon $’dan fazla yedek nakit rezervi olan 35.000 şirketin varlığına vurgu yaptı.

Başkalarının MicroStrategy’nin liderliğini takip edip etmediğini ve hatta bu sermayenin yalnızca %1’inin BTC’ye girip girmediğini anlayabiliyorum. Bu Bitcoin’in piyasa değerini 2 T $’a çıkarmak için yeterli.

Woo, MicroStrategy’nin Bitcoin’e geçişinin 6 ay sürdüğünü göze aldığımızda, herhangi benzer bir hareketin 2021 yılında ortaya çıkmaya başlayacağını düşünüyor.

Daha fazla Bitcoin haberi okumak isterseniz buraya tıklayabilirsiniz.

OKUMAYA DEVAM ET
Nordvpn
Coinzo

Trend Haberler

Tüm hakları saklıdır. Copyright 2020 Muhabbit
Feragatname: Muhabbit'in içeriği, doğası gereği bilgi amaçlıdır ve yatırım tavsiyesi olarak yorumlanmamalıdır. Kripto para ticareti, satın alma veya satma yüksek riskli bir yatırım olarak kabul edilmelidir ve her okuyucunun herhangi bir karar vermeden önce kendi araştırmalarını yapması önerilir.