Muhabbit

Tether, Avalanche Blockchain’ine Geliyor!

Stablecoin Tether, yakında Avalanche Blockchain’inde başlatılacak.

avalanche

avalanche

Stablecoin Tether, yakında Avalanche Blockchain’inde başlatılacak.

Piyasa değerine göre en büyük stablecoin olan Tether (USDt), Avalanche Blockchain’i üzerine taşınarak DeFi ekosistemine geliyor.

Tether Avalanche’a Geliyor!

Tether CTO’su Paolo Ardonio, The Block’a verdiği demeçte, USDt’nin Avalanche ağındaki lansmanından bahsetti. Ardonia, lansmanın Haziran ortasına doğru gerçekleşmesini planladıklarını söyledi.

Stablecoin şu anda Bitcoin Cash’in Simple Legder Protokolü’nde, Ethereum’da, EOS’da, Liquid Network’te, Omni’de, Tron’da, Solana’da ve son olarak Algorand’da mevcut. Avalanche ağı ile birlikte bu sayı dokuz olacak.

Ethereum ağının yüksek gas ücretleri nedeniyle USDt, Tron gibi Blockchain’lerde daha popüler hâle geldi. Bu popülarite, USDt’nin Tron ağındaki arzının Ethereum ağındaki arzını aşmasıyla da kanıtlanmış oldu. Ardonio’ya göre, Ethereum ağındaki gas fee’leri yüksek kalmaya devam ederse bu popülarite kayması devam edebilir.

“Avalanche’ın popülaritesi artıyor!”

Tether CTO’su Paolo Ardonıo

Ardonio Avalanche’ın, sahip olduğu Ethereum Virtual Machine (EVM) desteğinden bahsetti. Avalanche’ın merkeziyetsiz finans (DeFi) projelerinin daha düşük ücretlerden yararlanmak için kolayca ağına geçmesine izin verdiğini söyledi. Ayrıca, zor şartlarda test edilmiş EVM uyumlu bir kuruluma sahip olduğu için Avalanche Blockchain’i üzerinde USDt dağıtımının kolaylaştığını ekledi.

Tether’in yakın gelecekte daha fazla Blockchain destekleyip desteklemeyeceği sorulduğunda Ardonio, şu an için ufukta yeni bir Blockchain olmadığını dile getirdi.

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Bu içerik sponsorludur.


Son Yazılar

Exit mobile version