Muhabbit

Tether Polkadot ve Kusama Üzerinde İşlemlere Başlıyor!

Tether (USDT), Polkadot (DOT) ve Kusama (KSM) desteğini açıkladı.

tether

Tether (USDT), Polkadot (DOT) ve Kusama (KSM) desteğini açıkladı.

Halihazırda birçok ağ üzerinde işlemlere izin veren Tether, iki yeni ağ ile kullanıcılarını buluşturacak.

İlk olarak Kusama (KSM) üzerinde işlemelere başlayacak olan Tether, devam eden süreçte Polkadot üzerinde de aktive edilecek.

Bildiğiniz üzere Kusama, Polkadot’un bir bakıma test ağı olarak kullanılıyor. Herhangi bir güncelleme ya da yenilik Polkadot’a entegre edilmeden önce Kusama üzerinde test ediliyor. Sorun olmaması halinde ise Polkadot’a entegre ediliyor. Tether da benzer bir yol izleyecek gibi görünüyor.

Fiyat performansı açısından bir test ağı olmasına rağmen üst düzey performans gösteren KSM, son döneme yüksek getiri sunan kripto paraların başında geliyor.

Halihazırda birçok ağ üzerinde işlem imkanı sunan Tether, Omni ağında hayatına başlamıştı. Devam eden süreçte Ethereum üzerinde işlemlere başlayan Tether, Eos, Tron, OMG Network, Algorand ve Solana üzerinde işlemlere başlamıştı.

Ek olarak Liquid Network üzerinde de çalışan Tether, yoğun olarak Ethereum ve Tron ağı üzerinde kullanılıyor.

Geçtiğimiz gün 43 Milyar $ piyasa değerine ulaşan Tether, stablecoin ekosistemi içerisinde lider konumunda bulunuyor. 23 Milyar $’lık USDT arzı Ethereum üzerinde bulunurken, 20 Milyar $’ın biraz üzerindeki miktar ise Tron ağı üzerinde bulunuyor.

USDT Arz Dağılımı

Tether’ın iki yeni ağ üzerinde işlemlere başlayacak olmasını nasıl değerlendiriyorsunuz? Sizce Polkadot Tether için Ethereum ve Tron hegemonyasını bitirebilir mi?

Stablecoin haberleri için: Stablecoin Haberleri

Telegram kanalımıza katılın.

Son Yazılar

Exit mobile version