Muhabbit

Tether, Ticari Senetlerini Sıfırladı!

Tether ticari senet konusuna son noktayı koydu.

Stablecoin üreticilerinin başında gelen Tether, uzun zamandır tartışmalara konu olan ticari senetlerini sıfırladığını kamuoyuna duyurdu.

Tether ticari senetleri sıfırladığını kamuoyuna şu ifadelerde açıkladı:

“Tether ticari senetlerini rezervlerimizden tamamen çıkardığımızı sizlere duyurmaktan gurur duyuyoruz. Bu durum tokenlarımızı piyasadaki en güvenli likit rezervlerle destekleyeceğimizin bir kanıtı niteliğindedir.”

Tether konuyla ilişkili olarak yaptığı açıklamaların devamında, ticari senetleri sıfıra indirerek bunları ABD hazine bonolarıyla değiştirdiğinin altını çizdi ve ekledi:

“Tether, 30 milyar doların üzerinde ticari senedi herhangi bir kayıp olmadan ortadan kaldırmıştır. Bu durum Tether rezervlerinin profesyonelce yönetildiğinin de bir kanıtıdır.”

Tether Ticari Senet Konusuna Son Noktayı Koydu!

Bildiğiniz üzere Tether, USDT ile ilgili oluşan endişelere dur demek adına ticari senetlerini yıl sonuna kadar sıfıra indireceğini sıklıkla dile getiriyordu.

Tether CTO’su Paolo Ardoino ise yakın zaman önce yapmış olduğu bir açıklamasında ticari senetlerin değerinin 50 milyon doların altına indiğini dile getirmişti. Ardoino ayrıca rezerv oranlarında ABD tahvilinin de %58.1’e ulaştığını, bu rakamların 30 Haziran 2022 tarihinde %43.5 olduğunu ifade etmişti.

Daha fazla Altcoin Haberleri için: Altcoin Haberleri

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Son Yazılar

Exit mobile version