Muhabbit

Tether’den Bloomberg’ün Haberine Cevap Geldi!

Bloomberg’ün “banka dolandırıcılığı” iddialarına Tether’den cevap gecikmedi.

USDT'nin

Bloomberg tarafından 26 Temmuz tarihinde yayımlanan bir habere göre, ABD’li yetkililerin Tether’in yöneticilerinin banka dolandırıcılığı yapıp yapmadığını araştırdığı söyleniyordu. Bu iddiaya Tether’den cevap gecikmedi.

Tether sayfasında Bloomberg’ün “adı açıklanmayan kaynaklara ve yıllardır süre gelen iddialara dayanan” haberinin tıklanma kazanmak amacıyla yayımlandığını öne sürdü. İddiaların daha önceki soruşturmalara dayandığını, “eski ve asılsız” olduğu savunuldu. Yapılan açıklamada, Tether’i itibarsızlaştırmaya yönelik devam eden çabaların, stablecoin sektöründeki liderliklerini değiştirmeyeceği ve daha kararlı olarak kalacakları yer alıyordu.

Tether, şeffaflık ve hesap verebilirlik taahhüdüne bağlı olarak Amerika Birleşik Devletleri Adalet Bakanlığı da dahil olmak üzere birçok kanun uygulayıcı kurumla rutin olarak görüşmeler gerçekleştirdiklerini ve sonuna kadar iş birlikçi olduklarını ekledi.

Amerika başta olmak üzere tüm dünyada endüstri ve hükümet yetkilileri arasında köprü görevi görerek iş birliklerini teşvik ettiklerinin altını çizen Tether, endüstri lideri olarak oynadıkları rol ile gurur duyduklarını da ekledi.

“Tether’de işler her zamanki gibi tıkır tıkır devam ediyor. Müşterilerimizin ihtiyaçlarına en iyi şekilde nasıl hizmet edeceğimize odaklanmaya devam ediyoruz.”

Siz Bloomberg’ün haberi ve Tether’in cevabı hakkında ne düşünüyorsunuz?

Daha Fazla Kripto Para Haberleri İçin: Kripto Para Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Son Yazılar

Exit mobile version