Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $44062.09
5.37%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $2304.81
2.63%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $26.38
15.10%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $232.5
-0.81%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

ÖNE ÇIKAN

Tether’den Transfer Ücretlerini Düşürmek İçin Yeni Adım!

Tether bu adımı ile ölçeklenebilirlik sorununu çözmeyi planlıyor.

Clock
Paylaş
Tether’den Transfer Ücretlerini Düşürmek İçin Yeni Adım!

Tether az önce yaptığı duyuru ile birlikte transferlerin OMG Network üzerinde gerçekleştirileceğini duyurdu.

Tether bu adımı ile ölçeklenebilirlik sorununu çözmeyi planlıyor. Son dönemde Ethereum (ETH) ağında Tether transferleri sebebiyle büyük yoğunluk oluşmaya başlamıştı. Sert fiyat hareketlerinin gerçekleştiği dönemlerde ise bu durum başlı başına bir problem oluyordu.

Yeni entegrasyon ile birlikte Ethereum üzerindeki transferler OMG Network katmanı üzerinde gerçekleşecek. Tether tarafından yapılan açıklamada atılan adım ile birlikte onay süreleri aşağı çekilecek, transfer ücretleri düşecek ve Ethereum ağında oluşan yoğunluk giderilmiş olacak.

Bitfinex ise OMG işlemlerini destekleyeceğini duyurmuş durumda.

OMG Network Saniyede Binlerce İşlem Gerçekleştirebiliyor

OMG Network CEO’su konu ile ilgili olarak şunları söyledi:

Bugün saniyede binlerce işleme izin veren işlem maliyetlerini Ethereum’un 3’te 1’ine düşüren OMG lansmanını yapmaktan heyecan duyuyoruz. Ölçeklenebilirlik ve finansal servislerin tam adaptasyonu sorununa çözüm olmak amacıyla Bitfinex ile gittiğimiz ortaklık sonucu USDT transferlerini OMG üzerinde gerçekleştireceğiz.

Tether ve Bitfinex CTO’su Paolo Ardoino ise ortaklık için şunları söyledi:

Müşterilerimizin deneyimini iyileştirmek için sürekli olarak çalışıyoruz. USDT transferlerini OMG üzerine geçirerek, hem maliyet anlamında hem de zaman anlamında büyük büyük bir kaybı ortadan kaldırıyoruz.

OMG Network

2017 yılında kurulan OmiseGo, bir imaj değişikliğine giderek adını OMG Network olarak değiştirmişti. OMG Network kendisini Ethereum ve ERC-20 tokenleri transfer etmenin en hızlı yolu olarak tanımlamakta.

Tether anlaşması ise OMG tarafında fiyata da yansımış durumda. Yaklaşık yüzde 10’luk bir artış sergileyen OMG, 1.65 $ seviyelerinde işlem görmekte.

Coinbase Pro’da Listelendi

Bildiğiniz üzere OmiseGo geçtiğimiz günlerde Coinbase’de de listelenmişti. Ardında gelen önemli yükseliş ise dikkatleri OmiseGo’nun üzerine çekmişti. Ardından gelen Tether ortaklığı ise OMG Network adına bir ay içinde gelen ikinci önemli gelişme olarak tanımlanabilir.

Listelenme ile ilgili haberimize buradan ulaşabilirsiniz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar