Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $44190
2.20%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $2362
0.52%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $30.56
16.64%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $239.1
2.93%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

ALTCOIN

Tether’in Compound Üzerinde Arzı 224 Milyon$’ı Aştı

Clock
Paylaş
Tether’in Compound Üzerinde Arzı 224 Milyon$’ı Aştı

Tether’in hacmi, merkezsiz bir lending platformu olan Compound üzerinde yükselmeye devam ediyor.

Compound’dan elde edilen verilere bakacak olursak, ABD destekli stablecoin’in arzı hafta başında 43 milyon$ artarak 224 milyon$’ın üzerine çıktı. Geçtiğimiz haftalarda ise ilk defa USDT’nin arzı milyon dolar sınırını aşmıştı.

728×90 muhabbit - Tether'in Compound Üzerinde Arzı 224 Milyon$'ı Aştı300x250 muhabbit - Tether'in Compound Üzerinde Arzı 224 Milyon$'ı Aştı

2.000 kredi veren tedarikçi ve 400’ün üzerinde borç alan kişiye hizmet veren kripto para, Compound protokolünün en büyük ve en aktif kredi sağlayıcısı konumunda. USDT’ye en yakın bir başka stablecoin olan USDC’nin arzı ise 170 milyon$’ın hemen altında. Fakat USDC’nin USDT’ye oranla kredi veren tedarikçi sayısı 5.500 gibi çok daha yüksek bir sayıda.

Compound’un strateji lideri Calvin Liu, “USDT’nin Compound üzerinde büyümesi, protokoldeki diğer kripto para birimlerinin çoğalmasına yardımcı oldu.” dedi.

Bu durum, Compound’un ilginç bir hafta geçirmesine sebep oldu.Total value locked (TVL), pazartesi günü yeni yönetişim token’ı COMP’un piyasaya sürülmesinden bu yana dikey bir yön izledi. Ve aynı gün ilk defa 100 milyon$ sınırını aştı.

Şu saatlerde ise veri analiz sitesi DeFi pulse‘a göre, TVL 400 milyon doların üstünde altında seyrediyor.

Compound’un bu hafta içinde yükselen popülaritesinin en büyük sebeplerinden biri, yatırımcıların olabildiğince COMP token‘ına erişim sağlamaya çalışması olarak görünüyor. Platform yapılan tüm faaliyetleri COMP token’ı ile ödüllendiriyor. Bu nedenle hem kredi alanlar hem de kredi tedarikçileri mümkün olduğunca platformu kullanıyor.

Bu uygulama, COMP fiyatını yükselttikçe çığırından çıktı. Token son 24 saatte iki katından fazla bir şekilde yükselerek 200$’a kadar yükseldi. Artış o denli hızlıydı ki veri toplayan siteler birbirinden farklı piyasa değerleri gösteriyordu. An itibariyle DeFi Market Cap, Compound’ın 1.9 milyar$’lık bir piyasa değeri olduğunu gösteriyor.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar