ALTCOIN

Tezos’tan DeFi Adımları! Merkezsiz Borsa Geliyor!

Tezos üzerinde merkezsiz bir borsa kuruluyor.

Yayın:

-

Tezos üzerinde merkezsiz bir borsa kuruluyor.

Tezos tabanlı sentetik, merkezsiz borsanın Mart ayına kadar başlatılması planlanıyor.

Sentetik borsa ile kullanıcılar, varlıkları gerçek anlamda satın alıp satmadan, değerlemeleri üzerinden gelir elde edebilecek.

Yani kısacası Tezos üzerinde ETH ve BTC fiyatı ile borsada işlem yapabileceksiniz. Hem de bu işlemleri gerçekleştirmek için Tezos üzerine taşınmış “Wrapped” formunda varlıklara ihtiyacınız olmayacak.

Kontratlar aracılığıyla gerçekleştirilecek işlemlerin güncel verileri ise “oracle” çözümleri ile sağlanacak.

Halihazırda DeFi ürünleri olarak Tezos ağında birçok ürün bulunuyor. Merkezsiz borsa DEXter ile birlikte “atomic swap” özelliği barındıran Atomex, ağ üzerinde kullanılabilir durumda.

USDtz isimli stablecoin, Tezos tabanlı bir stablecoin olarak öne çıkıyor. 1:1 oranında ABD Doları ile desteklenen stablecoin, borsalar üzerinden ve “mint” edilerek elde edilebiliyor. Armanino tarafından düzenli kontrolleri yapılan USDtz, rezervlerini de açık şekilde paylaşıyor. 1:1 oranındaki teminat ise ETH ağı üzerinde USDC olarak bulunduruluyor.

Kaiko ve Harbinger isimli iki “oracle” hizmeti bulunduran ağ, tokenize edilmiş ETHtz ve BTCtz tokenlerini barındırıyor. Bu sayede kullanıcılar Tezos ağı üzerinde Bitcoin ve Ethereum ile işlem gerçekleştirebiliyor.

Tezos üzerindeki DeFi ekosistemini nasıl değerlendiriyorsunuz?

Altcoin haberleri için: Altcoin Haberleri

Telegram kanalımıza katılın.

Muhabbit
Yorum Yap

Trend Haberler

Tüm hakları saklıdır. Copyright 2020 Muhabbit Feragatname: Muhabbit'in içeriği, doğası gereği bilgi amaçlıdır ve yatırım tavsiyesi olarak yorumlanmamalıdır. Kripto para ticareti, satın alma veya satma yüksek riskli bir yatırım olarak kabul edilmelidir ve her okuyucunun herhangi bir karar vermeden önce kendi araştırmalarını yapması önerilir.

Exit mobile version