BİZİ TAKİP EDİN

SON DAKİKA

THETA FTX’te Listelendi!

Kendisini Theta ağının yakıtı olarak tanımlayabileceğimiz Theta Fuel (TFUEL) tarafında yaşanan büyük yükseliş, son günlerde kripto para yatırımcılarının oldukça ilgisini çekmişti.

Yayın:

-

ftx

Son haftanın popüler coini Theta Token (THETA) FTX’te işlem görmeye başladı. THETA için Perpetual Swap ve vadeli işlemlerin yanında 3x kaldıraç sunan BULL ve BEAR tokenlar de eklenmiş durumda.

10 Katına Çıktı

Kendisini Theta ağının yakıtı olarak tanımlayabileceğimiz Theta Fuel (TFUEL) tarafında yaşanan büyük yükseliş, son günlerde kripto para yatırımcılarının oldukça ilgisini çekmişti.

Bir hafta öncesinde 0.0025 $ seviyelerinden işlem gören TFUEL, yaşadığı yükseliş ile birlikte neredeyse 10 katına çıkarak 0.025 $ seviyelerine ulaşmıştı.

grafik

THETA tarafında da önemli bir yükseliş yaşanırken, son günlerdeki ivmelenme ile birlikte 20 gün içerisinde yüzde 400’lük bir yükseliş gerçekleşmiş durumda.

Mayıs ayının başında 0.110 $ seviyelerinden alıcı bulan THETA, an itibariyle 0.43 $ seviyelerinden işlem görmekte.

Mainnet Geliyor

Ethereum ağında bir ERC-20 token olan Theta mainnet aktivasyonu ile birlikte kendi ağına kavuşacak. Yarın gerçekleşecek mainnet aktivasyonunu destekleyeceğini açıklayan Binance de belirli bir süre için THETA ve TFUEL yatırma ve çekme işlemlerini durduracağını açıklamış durumda.

Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ÖNE ÇIKAN

Ledger O Sorunu Çözemezse Sıkıntı Derken, ÇÖZDÜ!

Kripto para cüzdanı Ledger, büyük bir güvenlik açığıyla karşı karşıya geldi.

Yayın:

-

SON DAKİKA! Ledger Kullanıcılarına Kötü Haber! İFŞA OLDUNUZ!

Popüler kripto para cüzdanlarından Ledger yine bir sorunla karşı karşıya. Geçtiğimiz günlerde siber saldırıya uğradığını, müşterilerinin e-posta adresleri ile kişisel bilgilerinin maalesef ki sızdırıldığını açıklamıştı.

Üzerinden çok geçmeden Blockchain araştırmaları ile adından söz ettiren Monokh, yeni bir rapor yayınladı. Ledger’ın şu zamana dek ortaya çıkan sorunları ve sorunları ele alış şeklini kronolojik bir şekilde sıralayan Monokh, bir sorunun hâlâ çözülmediğine işaret etti. İddiaya göre sözü edilen sorun Ledger’a bildirildi lakin hâlâ çözülebilmiş değil şeklinde bir açıklama yapıldı.

Sorun cüzdan sahibinin Bitcoin Fork’larından (Litecoin, Bitcoin Cash) gönderme yaparken elindeki Bitcoin’lerin de gittiğini görememesi. Yani cüzdan sahibi Litecoin için işlem yaparken aynı zamanda Bitcoin mainnet’inin kilidini de açmış oluyor. Normal şartlar altında farklı uygulamaların da ulaşamayacağı bilgilere ulaşmasının önü açılıyor.

Sorun Çözüldü!

Kripto para topluluklarından bu sorunla ve daha önceki siber saldırı olayı ile alakalı eleştirilerin odağı olan Ledger, az önce sosyal medya platformu Twitter üzerinden yaptığı açıklamada sorunun çözüldüğünü ilan etti.

OKUMAYA DEVAM ET

SON DAKİKA

SON DAKİKA! Penti Siber Saldırıya Uğramış! Bitcoin Mi İsteyeceklerdi?

Türkiye’nin ünlü iç giyim markası Penti, 31 Temmuz tarihinde siber saldırıya uğradığını müşterilerine yolladığı bir mesaj ile duyurdu.

Yayın:

-

Türkiye'nin ünlü iç giyim markası Penti, 31 Temmuz tarihinde siber saldırıya uğradığını müşterilerine yolladığı bir mesaj ile duyurdu.

Bugün (05.08.2020) Türkiye’nin ünlü iç giyim markası Penti, 31 Temmuz tarihinde siber saldırıya uğradığını müşterilerine yolladığı bir mesaj ile duyurdu. Duyurunun ardından web sitesinde de açıklama yapan Penti, dünya çapında birçok özel kurum veya kuruluşun yanı sıra devlet dairelerini hedef alan siber saldırganların amacının ne olduğunu belirtmedi. Dünya çapında siber saldırganların son favorisi kripto paralar olduğu biliniyor. Yani Penti siber saldırısının ardında da Bitcoin veyahut gizlilik odaklı Monero gibi bir kripto para talep eden siber saldırganlar olabilir. Penti’den konu ile alakalı açıklama gelmedi ancak müşterilere hiçbir kredi kartı bilgisinin sızdırılmadığı konusunda bilgilendirme yapıldı.

Penti’nin müşterilerine yaptığı duyurunun tam metni;

“Dünyada ve ülkemizde her geçen gün artan siber saldırıların hedefinde birçok devlet kurumu ve özel şirket yer almakta.

31 Temmuz 2020 Cuma günü, son zamanlarda dünya çapında birçok kurumun da karşılaştığı, uluslararası şebekeler tarafından organize edilen bu tarz siber saldırılardan birinin de şirketimizi hedef aldığını tespit ettik.

Bilgi teknolojileri ekibimizin, siber güvenlik ekibimizin ve siber güvenlik hizmeti aldığımız paydaşlarımızın da çalışmaları ile bu saldırıya hemen müdahale ederek karşılık verdik ve saldırganların sistemlerimize erişimlerini engelledik. 

Çalışmalarımız neticesinde müşterilerimiz, iş ortaklarımız ve çalışanlarımız açısından oluşması muhtemel riskleri bertaraf etmeyi başardık ve devam edebilecek saldırılar için de önleyici ve alt yapımızı kuvvetlendirici çalışmalarımıza devam ediyoruz.

Belirtmek isteriz ki hiçbir müşterimizin kredi kartı bilgisi ile ilgili bir risk söz konusu olmadığı gibi, Penti olarak tüm dünyadaki 600 mağazamızda, penti.com ve penti mobil uygulamamız ile de 7/24 müşterilerimize hizmet vermeye devam ediyoruz.”


Son zamanlarda tüm dünyada artış gösteren siber saldırılara hedef yelpazesi giderek genişliyor. Geçtiğimiz aylarda başka bir Türk firma olan ebebek de siber saldırganların radarına takılmıştı. Siber saldırganlar ebebek firmasından bir miktar Bitcoin talep etmişlerdi.

Bununla birlikte aynı zamanlarda sevilen YouTube kanalı “Filmler ve Filimler” de siber saldırganların hedefi olmuştu. Kanalı giveaway scam şemasında kullanmak isteyen siber saldırganlar, çok geçmeden YouTube’un kanalın erişimini tekrar sahiplerine vermesiyle amaçlarına ulaşamamıştı.

OKUMAYA DEVAM ET
FTX
Coinzo

Trend Haberler

Tüm hakları saklıdır. Copyright 2020 Muhabbit
Feragatname: Muhabbit'in içeriği, doğası gereği bilgi amaçlıdır ve yatırım tavsiyesi olarak yorumlanmamalıdır. Kripto para ticareti, satın alma veya satma yüksek riskli bir yatırım olarak kabul edilmelidir ve her okuyucunun herhangi bir karar vermeden önce kendi araştırmalarını yapması önerilir.