BİZİ TAKİP EDİN

BLOCKCHAIN

Theta ve Koreli Oyun Platformundan İşbirliği!

Theta ve Ludena Protokol bir ortaklık kurarak, canlı yayın platformlarına yeni bir soluk getiriyor!

Yayın:

-

theta

Kripto ile desteklenen e-spor yayın platformu Theta, oyuncuları içerik görüntüleme ve yayınlar için ödüllendirmek için Güney Koreli oyun platformu Ludena Protocol ile bir ortaklık kurdu.

Ortaklık, Theta protokolünün, Ludena’nın ilk merkezsiz uygulaması (DApp) olan GameTalkTalk’a entegre edilmesine olanak sağlayacak. Bu durum, 3 milyondan fazla kullanıcının Theta’nın oyun odaklı yayın hizmetlerine erişmesine olanak sağlayacak.

Ludena kullanıcıları, Theta’nın yerel tokenı olan TFUEL tokenı üzerinden katılımları ile birlikte ödüllendirilecek.

ThetaTV ve GameTalkTalk Entegrasyonu

Anlaşma, Theta’nın yayın platformu ThetaTV’ye eklenen özel bir GameTalkTalk kanalını içerecek ve Ludena’nın Theta’nın beş milyondan fazla kullanıcısının kitlesine ulaşmasına izin verecek.

Entegrasyon, Theta’nın Kore’deki Android için Canlı Mobil Yerleştirme hizmetinin ilk lansmanını da içerecek. Bu lansman sayesinde, ThetaTV üzerinden herhangi bir içeriğin akıllı telefon ile yayınlanmasının önü açılacak.

Theta Labs ve Ludena Protocol, GameTalkTalk’ın Theta’nın Avrupa ve Kuzey Amerika topluluklarına pazarlanması konusunda işbirliği yapacak.

Theta Labs’ın genel müdürü Mitch Liu, GameTalkTalk’ı Theta Live Mobile Embed ürününün lansman için “ideal bir ortak” olarak değerlendirdi.

Liu, “Theta Live Embed’i duyurduktan sadece birkaç ay sonra, küresel olarak düzinelerce ortak sitelerde yayınlanmaktan, Kore’de iş birliği yapmak ve yerel içeriğe katkı sağlamak konusunda çok heyecanlıyız.” dedi.

Theta Tokenlerinin Performansı

Theta’nın TFUEL ve THETA tokenlerı için metrikler, Haziran ayında Theta’nın ana ağı 2.0’ın Mayıs ayında piyasaya sürülmesi ile birlikte büyük ölçüde yatay bir seyir izlemiş durumda.

Bu iki token Mayıs ayındaki lansman zamanında, sırasıyla %950 ve %450 gibi rekor bir fiyat artışı gerçekleştirdi.

Geçen ayki gerileme döneminden bu yana, TFUEL 0.22 $ ile 0.27 $ arasında değişirken, TFUEL 0.008 $ ile 0.01 $ arasında gidip geliyor.

Bildiğiniz üzere hızla gelişen blockchain teknolojisi, hayatımızın bir çok alanında kullanılmaya başlandı. Bu durumun en büyük sebeplerinden biri ise küresel corona virüs pandemisi olarak görünüyor. Yayıncıların ve yayın kuruluşlarının bu tarz teknolojiler ile birlikte çalışması, hem düzensizlikleri giderecektir hem de maliyet tasarrufuna yol açacaktır.

Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

BLOCKCHAIN

Çin’in Ulusal Blockchain Ağının İnternet Sitesi Açıldı!

Çin’in ulusal projesi, global web sitesine kavuştu!

Yayın:

-

Ulusal

Çin’in ülke çapındaki ulusal blockchain projesi (BSN), kısa bir süre önce resmi internet sitesine kavuştu.

10 Ağustos tarihinde yayına giren yeni BSN internet sitesi, küresel geliştiricilerin projeye katkıda bulunmasına yardımcı olmayı amaçlıyor.

Altı İzinsiz Blockchain Ağı ile Entegrasyon

Yerel bir özel şirket olan Red Data Technology’nin sahibi ve BSN’in kurucu üyesi olan He Yifan, yaptığı açıklamada yeni internet sitesinin BSN hizmetlerini ve halka açık blockchain hizmetlerini portal üzerinde kullanılmasına izin verdiğini söyledi.

Yeni küresel projenin bir parçası olarak BSN artık Ethereum, EOS, Nervos, Tezos, NEO ve IRISnet dahil olmak üzere altı halka açık blockchainin canlı entegrasyonunu sunuyor. Bu, geliştiricilerin DApps oluşturmalarına ve denizaşırı BSN veri merkezlerinde veri depolama ve bant genişliği aracılığıyla nodeların çalıştırılmasına olanak sağlayacak.

Google ve AWS, BSN’nin Başlıca Ortaklarından

İnternet sitesine göre, BSN projesi Ekim 2020’de IRITA interchain hizmet merkezi ve merkezi olmayan Chainlink aracılığı ile “Zincirler Arası İletişim Merkezi’ni” başlatmayı planlıyor.

Ek olarak yeni internet sitesinde BSN ortakları olarak bir dizi büyük küresel teknoloji ve blockchain şirketi yer almakta. Google ve Amason Web Hizmetler, bulut hizmet sağlayıcısı olarak listelenirken, Hyperledger izinli bir blockchain tedarikçisi olarak belirtilmiş. “BSN’in fikrini ve vizyonunu gerçekten beğendikleri için birçok büyük bulut hizmeti sağlayıcısından destek aldık” diye bir açıklama yapıldı.

İlk olarak Ekim 2019’da pilot uygulamaya tabii tutulan Çin’in ulusal BSN ağı, başlangıçta küçük ve orta ölçekli işletmelerin izin verilen blockchainleri üzerinde blockchain uygulamaları oluşturmasına ve dağıtmasına yardımcı olmak için konumlandırılmış. Program küresel ticari kullanım için Nisan 2020de resmi olarak başlatıldı. Programın bir diğer özelliği ise Çin hükümetinin desteği ile geliştirilmesidir.

OKUMAYA DEVAM ET

BITCOIN

Yüz Tanıma Teknolojisi Bitcoin Dolandırıcılıklarının Sonu olabilir!

Gelişen yüz tanıma sistemleri, dolandırıcıların sonu olabilir!

Yayın:

-

yüz tanıma

Sanal para platformu Coincurve’in kurucu ortağı Rod Hsu, yüz tanıma teknolojisinin, Twitter ve Youtube’daki Bitcoin dolandırıcılarını önlemeye yardımcı olabileceğini söyledi.

Yaptığı bir röportajda Hsu, Bitcoin’in geri döndürülemez bir şekilde elektronik bir para birimi olduğunu ve “bu durumdan dolayı dolandırıcılar için çekici hale geldiğini” söyledi. Ancak kripto para biriminin dolandırıcılık ile elde ettiği olumsuz reklam nedeniyle, birçok kişinin Bitcoin’i benimsemesi engellenmiş olabilir.

Bitcoin’in doğası gereği, insanlar dolandırıcılığı ve Bitcoin’i eş anlamlı olarak görebilir. İster geleneksel ödeme yöntemlerinde, ister Bitcoin’de, durumu anlama ve meşruiyetini belirlemek kişiye kalmıştır. Bu durum hakkında daha fazla kamuoyu bilinci ve Bitcoin eğitimi ile bu olumsuz ilişkiyi bitirmeyi umuyoruz.

Yüz Tanıma Daha İyi Bir Kullanıcı Deneyimi Sunacaktır

Hsu, kopyalanması çok daha zor olduğu için bu sistemin Bitcoin sahtekarlıklarını ortadan kaldırmak için potansiyel bir çözüm olduğunu düşünüyor. Hsu, böyle bir sistemin “basit bir fotoğraf görüntüsünden çok daha gelişmiş” olan biyometrik teknolojiye dayandığını ekliyor:

Bir tüketicinin kimliğini sağlamak ile kalmayıp aynı zamanda bir kişinin profilini birden çok açısını referans alan bir yüz tanıma sisteminin işe yaradığını gördük. Bu teknoloji birisi başka birisinin ödeme aracını kullanmaya çalışması halinde bir zorluk katmanı olacaktır.

Yüz Tanıma Sistemlerinde Gizlilik Önplanda Olmalı

Bununla beraber, Coincurve’ün kurucu ortağı, yüz tanıma gibi sistemlerin doğrulama amacı etiğini yerine getirmesi konusunda uyarıyor.

Yüz tanımayı çevreleyen etik, rıza ve güvenliği indirgenmiş durumda. Kullanıcı, rıza ile verilerin nasıl saklandığını, paylaşıldığını, kullanıldığını ve bunlara nasıl erişildiğinin farkında olmalı. Ayrıca kullanıcı istediği zaman bu bilgileri sistemden silebileceğini de bilmeli. Söz konusu güvenlik ise, bu durum verilerin nasıl saklandığı ve güvenlik protokollerinin nasıl uygulandığı ile ilgilidir.

Hsu, uygulamanın “kullanıcı deneyiminden, sistemin mimarisine ve güvenliğine kadar” hizmetin birçok katmanını etkileyeceğinden, yüz tanıma gibi yeni nesil teknolojilerden yararlanırken hizmetin bu hususları dikkate alması gerektiğini de sözlerine eklemiş durumda.

Sizce bu tür yeni nesil güvenlik önlemleri, kripto para dolandırıcılıklarının önüne geçmek için iyi bir fikir olabilir mi?

OKUMAYA DEVAM ET
Coinex
Coinzo

Trend Haberler

Tüm hakları saklıdır. Copyright 2020 Muhabbit
Feragatname: Muhabbit'in içeriği, doğası gereği bilgi amaçlıdır ve yatırım tavsiyesi olarak yorumlanmamalıdır. Kripto para ticareti, satın alma veya satma yüksek riskli bir yatırım olarak kabul edilmelidir ve her okuyucunun herhangi bir karar vermeden önce kendi araştırmalarını yapması önerilir.