Muhabbit

BITCOIN

Three Arrow Capital 1 Milyar Dolardan Fazla Bitcoin Tutuyor!

Three Arrow Capital, 1 Milyar $’dan fazla Bitcoin pozisyonu bulunduğunu açıkladı. 

Clock
Paylaş
Three Arrow Capital 1 Milyar Dolardan Fazla Bitcoin Tutuyor!

Three Arrow Capital, 1 Milyar $’dan fazla Bitcoin pozisyonu bulunduğunu açıkladı. 

Şirket tarafından SEC’e yapılan bildirimde 1.2 Milyar $’lık GBTC (Grayscale Bitcoin Trust) pozisyonu olduğu bildiriliyor. 

Singapur merkezli yatırım şirketinin geçtiğimiz dönemde yüzde 6.26’lık  bir paraya sahipti. Bu pay ise 259 Milyon $’a tekabül ediyordu. 

Son güncelleme ile birlikte şirketin pozisyonun 1.24 Milyar $’a ulaştığı açıklandı. Toplamda 36.969 BTC değerinde pozisyona sahip şirket yüzde 6.1’lik GBTC payına sahip durumda. Grayscale fonundaki en büyük pozisyon olarak öne çıkan Three Arrow Capital, pozisyon büyüklüğü ile dikkatleri üzerine toplamış durumda. 

Grayscale’in elinde ise toplamda 607.000 BTC bulunuyor. Toplam varlıkları ile ilgili son güncellemeyi 1 Ocak tarihinde gerçekleştiren Grayscale, toplamda 20.2 Milyar $’lık dijital varlığı kontrolünde bulunduruyor. 

Yatırım şirketinin CEO’su geçtiğimiz dönemde yaptığı açıklamada, merkez bankalarının fonlarında Bitcoin’e rezerv para olarak yer vereceğini belirtmişti. 

Kripto para ekosisteminde önemli bir rol oynayan Grayscale’in gelecekteki pozisyonu sizce nasıl olacak? Merkez bankaları Bitcoin’i rezerv para olarak bulundurabilir mi? 

Bitcoin Haberleri için: Bitcoin Haberleri 

Telegram kanalımıza katılın. 

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar