Muhabbit

ÖNE ÇIKAN

TikTok, Kripto Para Reklamlarını Yasakladı!

Özellikle gençler tarafından oldukça rağbet gören sosyal video paylaşım platformu TikTok, yeni reklam politikasını duyurdu.

Clock
Paylaş
TikTok, Kripto Para Reklamlarını Yasakladı!

Özellikle gençler tarafından oldukça rağbet gören sosyal video paylaşım platformu TikTok, yeni reklam politikasını duyurdu.

FT Adviser tarafından yapılan açıklamaya göre, TikTok kripto para konulular da dahil olmak üzere finansal içerikli reklamları artık platformunda bulundurmayacak. Sosyal video paylaşım platformunun yeni reklam politikasıyla birlikte kullanıcıların jeolojik konumu önemli olmaksızın her türlü finansal ürünün tanıtımı ve reklamı yapması artık yasak.

“TikTok’un markalı içerik politikasına göre, tüm finansal hizmetlerin ve ürünlerin tanıtımı artık küresel olarak yasaklanmıştır.”

FT Advıser

TikTok Referans Linkiyle Para Kazananları Durdurmaya Çalışıyor!

TikTok, 2021 yılı ile birlikte parlamaya başlayan Dogecoin (DOGE) gibi kripto paraların yükselişini hızlandıran, onlara yükselme şansı veren bir platform oldu. Reddit gibi sosyal paylaşım platformlarının da bu yükselişe ön ayak olduğu bilinmekte. Ancak TikTok’un da özellikle genç neslin ilgisini çektiği aşikâr.

Informed Choice’ın müşteri eğitimi başkanı Martin Bamford, TikTok’un yeni reklam politikası hakkında konuştu. Bamford, TikTok’un direkt veyahut dolaylı olarak borsalara referans linki ile para kazanan kullanıcıları durdurmaya çalıştığını öne sürdü.

“TikTok’ta marka tanıtım içeriklerini oldukça yaygın olduğunu görüyoruz. Genellikle yetersiz bilgilendirilmiş insanlar, zenginlik vaadiyle takipçileri cezbediyor. Ancak gerçekte kazandıkları paraları, verilen referans linkinden kaydolan insanlardan kazanıyorlar.”

Informed Choıce’ın müşteri eğitimi başkanı Martın Bamford


TikTok’un yasağının tüm finansal ürün tartışmaları için mi yoksa sadece doğası gereği tanıtım amaçlı olanlar için mi geçerli olduğu belli değil. 2018 yılında Google da benzer bir şekilde kripto para ekosisteminin reklamlarını yasaklamıştı. 2021 yılında ancak belirli kriterlerin karşılanmasıyla yasak kaldırılmıştı.

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar