Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $41531.09
5.37%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $2256.61
4.61%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $22.64
2.63%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $232.4
1.97%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

ÖNE ÇIKAN

Tim Cook Apple Pay Hakkında Açıklama Yaptı!

Tim Cook Apple Pay hakkında bazı açıklamalarda bulundu!

Clock
Paylaş
Tim Cook Apple Pay Hakkında Açıklama Yaptı!

Apple’ın CEO’su Tim Cook, şirketin kripto para birimleri hakkında araştırmalar yaptığını açıkladı.

Geçtiğimiz günü Salı günü (23.11.2021) The New York Times DealBook konferansında konuşma yapan Cook, Şirketin Apple Pay’e kripto para entegrasyonu yapma çalışması olmadığını açıkladı. Ayrıca Cook, kripto paralar hakkında çalışmalar yaptıklarını ima etti.

728×90 muhabbit - Tim Cook Apple Pay Hakkında Açıklama Yaptı!300x250 muhabbit - Tim Cook Apple Pay Hakkında Açıklama Yaptı!

Geçtiğimiz günlerde kripto para birimlerine kişisel olarak yatırım yaptığını açıklayan Tim Cook, Apple şirketinin bu yatırımlara dahil olmadığını da sözlerine ekledi.

Görünüşe göre Apple, ürünlerinin satışı için kripto para birimlerini bir ödeme yöntemi olarak kabul etmeyi henüz düşünmüyor.

Kripto paraların ödeme yöntemi olarak kabul edilme furyasına geciken Apple, bazı sektör isimleri tarafından eleştirilmişti.

Birçok Şirket Kripto Paraları Kabul Etmeye Başladı!

Bildiğiniz gibi Square, PayPal ve Venmo gibi hizmetler, çeşitli kripto para hizmetlerini desteklemeye başladı. Bununla birlikte Amazon ve Ebay gibi e-ticaret siteleri de gelecekte kripto para birimlerini kabul etmeye istekli olduklarını gösterdi. Hatta Elon Musk’ın CEO görevini üstlendiği Tesla bile bir dönem Bitcoin ile ödeme almıştı.

Metaverse hakkındaki sorulara cevap veren Tim Cook, artırılmış gerçeklik modüllerinin Apple için temel bir teknoloji unsuru olduğunu dile getirdi. İddialara göre Apple, kendi karma gerçeklik başlığını da yakın bir zamanda görücüye çıkaracak.

Facebook gibi bir şirketin yeniden markalaşarak ismini Meta‘ya çevirmesi, teknoloji sektörünün önde gelen firmalarını da etkilemiş gibi görünüyor. Bildiğiniz gibi geçtiğimiz günlerde Microsoft, kendi metaverse projesini geliştirdiğini duyurmuştu.

Sizce Tim Cook, yakın bir zamanda Apple’ın kendi metaverse’ünü geliştirdiğini duyuracak mı?

Daha fazla Metaverse haberleri için: Metaverse Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar