BİZİ TAKİP EDİN

BITCOIN

Travala Yeni Ortaklığıyla Tatilcilerin Yüzünü Güldürecek!

Travala.com, çevrim içi seyahat acentesi Expedia ile partnerliğiyle kripto para yatırımcılarının tatilde yüzleri gülecek.

Yayın:

-

Travala Yeni Ortaklığıyla Tatilcilerin Yüzünü Güldürecek!

Travala.com, çevrim içi seyahat acentesi Expedia ile partnerliğiyle kripto para yatırımcılarının tatilde yüzleri gülecek.

Seyahat rezervasyonlarında tercih edilen isim Travala.com, kripto paraları ödeme seçeneği olarak kabul etmesiyle kripto para dünyasında yaygınlaşmaya başlamıştı. Haziran ayının başında 2020 istatistiğini çıkaran Travala.com, pandemi şartlarına rağmen insanların tatil planları yaptığını ve bunların %21’ini Bitcoin ile ödediklerini açıklamıştı.

Travala.com, yaptığı yeni bir partnerlik ile sınırlarını genişletmeyi, daha çok kullanıcıya ulaşmayı amaçlıyor. Bu amaç uğruna bir başka çevrim içi seyahat acentesi olarak yüz binlerce insana ulaşan Expedia ile partnerlik kurduğunu açıkladı.

Partnerlik sayesinde Travala.com kullanıcıları, Expedia’nın 700 binden fazla otel ve konaklama yeri rezervasyonunda kripto para kullanabilecek. 230 ülkede 2 milyondan fazla seçeneğe sahip olan Expedia ile yapılan partnerlik Travala.com’un sınırlarını genişleterek daha çok insanı ödeme seçeneği olarak kripto para ile tanıştırabilecek.

Expedia Grubu Kıdemli Başkan Yardımcısı Alfonso Paredes, ortaklık hakkında konuştu. Paredes, şirketlerinin Travala.com’un kapsama alanını şu ana kadar olan genişlemesinden çok daha fazla genişleteceklerini vaat etti. Ayrıca yenilikçi bir yapıya sahip olduklarını ve kullanıcılara tercih ettikleri ödeme seçeneklerine kavuşturmanın önemli olduğunu dile getirdi. Travala.com’un CEO’su John Otero, Expedia ile çalışmanın şu dönemde güvenilir bir şekilde seyahat etmenin mümkün olduğunu gösterdiğini belirtti.

travala.com

Travala.com Mayıs ayının sonunda CoinGate ile yaptığı partnerlik anlaşmasıyla gündeme gelmişti. Blockchain tabanlı teknolojileri etkin bir şekilde kullanan ve AVA adında bir token’ı bulunan seyahat acentesi Travala.com’un kripto para dünyası ile tatil dünyası arasında köprü oluşturma planı bu partnerlik sonucu pekişmişti.

CoinGate ile yaptığı anlaşmanın yanı sıra Expedia ile yaptığı bu yeni partnerlik anlaşması Travala.com’un sınırlarını genişletmesine yardımcı olacak. Artık daha fazla otel ve konaklama yerine ulaşabilen Travala, ödemeyi kripto para ile yapmak isteyen kripto para yatırımcıları için seçeneklerini çoğaltmış oldu.

Kripto para dünyasından bağımsız olarak da tatil yeri bakan insanların Travala.com’un ödeme seçeneklerinde “kripto para ile öde” seçeneğini görmeleri, merak uyandırıp onları kripto para dünyasına çekebilir.

 

Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

BITCOIN

Almanya da Darknet Üzerinden Uyuşturucu Krizi!

Alman polisi, darknet üzerinden uyuşturucu satışı yapan bir çeteyi çökertti.

Yayın:

-

uyuşturucu

Almanya’nın en büyük darknet uyuşturucu pazarı olan “Kimyasal Devrim”e dahil olduğu iddia edilen kişi ve kurumlar bugün yargılanacaklar.

İlk davadaki sanık sayısının fazla olması, duruşmanın Almanya’nin merkezindeki Giessen’deki büyük bir kongre salonunda yapılacağı anlamına geliyor.

Bugün yedi sanık yargılanırken, dava ile bağlantılı olarak Haziran 2019’da toplam 11 kişi tutuklandı.

Sanıklar, Bitcoin (BTC) karşılığında tüketicilere MDMA, amfetamin, eroin, kokain ve esrar dahil olmak üzere çok sayıda uyuşturucu madde satmak ile suçlanıyor.

Frankfurt’taki savcılar, 11 tanığın Eylül 2017 ve Şubat 2019 arasında 130 kilodan fazla amfetamin, 42 kilo esrar, 17 kilo ekstazi, 6 kilo kokain ve kilolarca eroin kaçakçılığı yaptığını iddia ediyor.

Söylenenlere göre sanıkların kazançlarının, 1 milyon euro’yu aştığı iddia ediliyor. Eğer bu rakam doğruysa, ülkenin en büyük çevrimiçi narkotik ticareti bu kişiler tarafından yapılıyor.

Karmaşık ve Yasadışı Operasyon

Darknet alanının kapatılması, uyuşturucuların ele geçilirilmesi ve Haziran ayındaki tutuklamalar ile sonuçlanan soruşturma, 2018 senesinin ilk aylarında başladı.

Alman polisi, gizli araştırmacılar ve sahte uyuşturucu ticaretinin yanı sıra, içeride bulunan muhbirler aracılığıyla sitenin arkasındaki karmaşık tedarik zinciri ve idari yapı ağına başarıyla sızdı.

“Kimyasal Devrim” davasındaki asıl suçlunun Mallorca’da ikamet eden 26 yaşındaki bir Alman vatandaşı olduğu iddia ediliyor.

Savcılar, platform yöneticilerinden, kuryelerden satış personeline kadar, sahanın “tedarik zinciri içindeki farklı noktalarda” operasyonları yürüttüğünü iddia ediyor.

Alman haber ajansı Deutsche Welle’te göre, Eylül 2019’da yayınlanan bir araştırma, 2018’de ilgili uyuşturucu suçlarında bir önceki seneye göre %27.5’lik bir artış olduğunu gösterdi.

Anonimleştirme, şifreleme yazılımı ve Bitcoin alımları için sunulan destek, sitenin çevrimiçi işlemlerini kolaylaştırdığını bildirdi.

Davanın henüz yayınlanması, “Kimyasal Devrim” satıcıları ve tedarikçileri, aynı zamanda geçen yıl Alman polisi tarafından kapatılan, dünyanın ikinci büyük darkweb pazarı olan Wall Street Market aracılığı ile satış yaptığını gösterdi.

Blockchain analiz firması Chainalysis tarafından yapılan bir araştırma, kriptodaki toplam darknet pazar satışlarının 600 milyon $’ın üzerine çıktığını gösterdi.

Görünüşe göre, uyuşturucu tacirleri kripto para ile ticaret yaptıklarında daha güvenle olduklarını düşünüyor. Fakat Alman polisi soruşturmayı çok sıkı tutarak, uyuşturucu tacirlerini çökertmeyi başarmış durumda.

OKUMAYA DEVAM ET

BITCOIN

Cash App’ten Rekor Bitcoin Geliri!

Cash App için açıklanan ikinci çeyrek rakamlarında Bitcoin’den 17 milyon $’lık kar elde edildiği de duyurulmuş durumda.

Yayın:

-

cashapp

Square tarafından Salı günü yapılan açıklamada 875 milyon $ gelir elde edildiği açıklandı.

Cash App için açıklanan ikinci çeyrek rakamlarında Bitcoin’den 17 milyon $’lık kar elde edildiği de duyurulmuş durumda.

Şirket tarafından yapılan açıklamada gelir tarafındaki artış bir önceki yıla göre yüzde 600’lük bir artış yaşarken, karlılık noktasında da yüzde 711’lik bir artış yaşandığının altı çizildi.

2020 yılının birinci çeyreğinde Bitcoin işlemlerinden 306 milyon $’lık gelir elde eden Cash App 7 milyon $ kar açıklamıştı. Gelir noktasında yüzde 100’lük bir artış yaşayan Cash App’te yüzler gülüyor.

Haziran ayında hacim noktasında büyük bir artış yaşandığını belirten yetkililer, aktif Cash App kullanıcı sayısının da önemli derecede arttığının altını çiziyor. Cash card aracılığı ile ödeme yapabilen kullanıcılar aynı zamanda uygulama üzerinden kolayca Bitcoin yatırımı yapabiliyor.

Özellikle işsizlik noktasında yaşanan artışın kullanımı ve alternatif çözüm arayışına giren kişilerin yaşanan artışı tetiklediği düşünülüyor.

Bildiğiniz üzere Square CEO’su Jack Dorsey aynı zamanda Twitter’ın da CEO’luğunu üstlenmekte. Kripto para topluluğu tarafından oldukça sevilen Dorsey, Bitcoin’e verdiği destek ile de tanınıyor.

Geçtiğimiz aylarda yaşanan durgunluğun ardından son dönemde yaşanan hacim artışı, kripto para piyasalarında da büyük bir hareketliliğe yok açtı. Bitcoin’nin sert yükselişi ile birlikte kurumsal yatırımcıların tercih ettiği CME ve Bakkt Vadelileri’nde de açık pozisyon rekoru kırılırken, sektöre büyük bir para akışı var gibi görünüyor. Özellikle yeni dolaşıma giren Tether miktarları da birçok spekülasyona yok açmış durumda.

Sizce kripto para borsalarındaki hacim artışı devam edecek mi?

OKUMAYA DEVAM ET
FTX
Coinzo

Trend Haberler

Tüm hakları saklıdır. Copyright 2020 Muhabbit
Feragatname: Muhabbit'in içeriği, doğası gereği bilgi amaçlıdır ve yatırım tavsiyesi olarak yorumlanmamalıdır. Kripto para ticareti, satın alma veya satma yüksek riskli bir yatırım olarak kabul edilmelidir ve her okuyucunun herhangi bir karar vermeden önce kendi araştırmalarını yapması önerilir.