Muhabbit

Trezor, “Trezor Suite” Adlı Masaüstü Uygulamasını Başlattı

Yeni masaüstü uygulamasının daha sağlam koruma sağladığı bildirildi.

Kripto cüzdanı sağlayıcısı Trezor, donanım cüzdanı için Trezor Suite adlı yeni bir masaüstü uygulaması başlattığını duyurdu.

Trezor Suite Nedir?

Trezor Suite, kullanıcıların donanım cüzdanını ve portföyünü aynı anda daha fazla gizlilikle ve Trezor cihazı tarafından tamamen güvence altına alınarak yönetebileceği bir çalışma alanıdır. Hem masaüstü bağımsız programı hem de tarayıcı uygulaması olarak mevcut olan Trezor Suite, kullanılabilirlik, güvenlik ve gizlilikten oluşan üç temel gelişme ile kullanıcılara büyük iyileştirmeler getirmektedir.

Şirketin 14 Ekim tarihinde yayımladığı bir blog gönderisine göre, Trezor’un ana şirketi olan Satoshi Labs, yeni masaüstü uygulamasının tarayıcı tabanlı cüzdanından daha sağlam koruma sağladığını iddia etti. Ayrıca genellikle kripto para kullanıcılarını hedef alan kimlik avı saldırıları riskini de ortadan kaldırdığı bildirildi.

Trezor blog’unda şu açıklamalara yer verildi:

“Trezor Suite kullanmak, herkesin Bitcoin’den daha kolay yararlanmasına yardımcı olmalı ve gizliliğe daha duyarlı, kripto konusunda yetkin ve kendi kendine egemen bir toplumun kapısını açmalıdır.”

Açıklamada ayrıca Trezor’un, varlıkları güvende ve gizli tutarken kullanıcıların dijital kimliklerinin de tek kullanımlık olmasına yardımcı olduğu bilgisi verildi.

Donanım cüzdanları yaygın olarak soğuk depolama yöntemi olarak kullanılmalarına rağmen veri ihlallerinden muaf değildir. Son zamanlarda kripto para birimi cüzdanı sağlayıcıları arasında şiddetli bir rekabet yaşandı ve veri güvenliği genellikle tartışmanın ön saflarında yer aldı. 

Hatırlanacağı üzere Ocak ayında Kraken Security Labs, bilgisayar korsanlarının cihaza sadece 15 dakikalık fiziksel erişimle bir Trezor donanım cüzdanından özel anahtarlar çıkarabileceğini göstermişti.

Yine Eylül ayında, bilgisayar korsanlarının, kullanıcıların milyonlarca dolar kaybına neden olan kimlik avı dolandırıcılıklarında, bir Bitcoin sıcak cüzdanı olan Electrum’daki kullanıcıları hedef aldığı bildirilmişti. Başka bir donanım cüzdanı sağlayıcısı olan Ledger, Haziran ayında bir milyondan fazla kullanıcı e-posta adresini tehlikeye atan bir veri ihlalini doğrulamıştı.

Trezor, masaüstü uygulamasının Ocak ayına kadar genel beta sürümünde olacağını ve bu sırada eski tarayıcı tabanlı Trezor Cüzdanının kullanımdan kaldırılacağını belirtti.

Daha Fazla Blockchain Haberleri İçin: Blockchain Haberleri

Daha Fazla Kripto Para Haberleri İçin: Kripto Para Haberleri

Son Yazılar

Exit mobile version