Muhabbit

Trezor ve Wasabi’den Dev Ortaklık!

Popüler soğuk cüzdanlardan biri olan Trezor ve Wasabi Wallet ise güvenlik adına önemli bir iş birliğine imza attılar.

Kripto para piyasasında hack saldırılarının artmasıyla birlikte kullanıcılar da güvenlik önlemlerini artırmak adına soğuk cüzdanları tercih etmeye başladılar. Bildiğiniz üzere soğuk cüzdanlar internetle bağlantısı olmayan, kripto paraların çevrim dışı olarak saklanabilmesine imkan tanıyan cüzdanlardır.

Popüler soğuk cüzdanlardan biri olan Trezor ve Wasabi Wallet ise güvenlik adına önemli bir iş birliğine imza attılar. Trezor ve Wasabi’nin yapmış olduğu bu iş birliğinin asıl amacı ise kullanıcı güvenliğinin artırılması. Bu ortaklıkla birlikte Trezor ve Wasabi, CoinJoin protokolünü cihazlarına getirerek, işlem gizliliğini artırmayı hedefliyor.

CoinJoin Nedir?

CoinJoin, Bitcoin işlemlerini geçmişini gizlemek için bir araya getiren bir kripto para karıştırıcısı olarak bilinmektedir. Trezor ile ortaklık masasına oturan Wasabi cüzdan ise CoinJoin teknolojisini kullanan yazılım firması zkSNACKs tarafından geliştirilmiş popüler bir Bitcoin cüzdanı olarak karşımıza çıkmaktadır.

Söz konusu bu ortaklıkla birlikte Wasabi, WabiSabi’nin yeni bir CoinJoin protokolü olduğunu ifade etti ve ekledi:

“Trezor Suite uygulamasında donanım cüzdanınızla zkSNACKs WabiSabi CoinJoin turlarımıza katılabileceksiniz.”

Wasabi açıklamalarının devamında Trezor’un CoinJoin entegresininin en büyük nedeninin CoinJoin protokolünün en gelişmiş protokol olması olarak nitelendirdi. zkSNACKs’te topluluğuna liderlik eden Karo Zagorus ise söz konusu bu ortaklığın aslında 2019 yılında başlayan görüşmelerden oluştuğunu ve bu durumun “olağanüstü bir başarı” olduğunu ifade etti.

Daha fazla Bitcoin Haberleri için: Bitcoin Haberleri

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Son Yazılar

Exit mobile version