BİZİ TAKİP EDİN

ÖNE ÇIKAN

Tron Ağı Üzerindeki Tether Miktarı Tron’un Değerinden Fazla! Risk Var Mı?

Tether tarafından paylaşılan güncel rakamlara göre Tron ağı üzerinde bulunan USDT miktarı ise 2.8 milyar $ seviyelerinde.

Yayın:

-

tron tether miktarı

Lider stablecoin Tether (USDT), 10 Milyar $ barajını aşmış durumda.

Messari tarafından paylaşılan yeni verilere göre Tether, önemli bir sınırı aşmış durumda. 2020 yılı ile birlikte stablecoin arzı tarafında büyük artışlar yaşanmakta idi. Artışın sonucunda dolaşımda bulunan stablecoinlerin miktarı da önemli sınırları aşmaya başladı.

Bildiğiniz üzere Tether birden fazla ağ üzerinde bulunmakta. Hayatına Omni ağı üzerinde başlayan Tether, ikinci adımını Ethereum (ETH) ile gerçekleştirmişti. Hali hazırda Eos (EOS), Tron (TRX) ve Algorand (ALGO) üzerinde bulunan USDT’lerin büyük bir bölümü Ethereum üzerinde bulunmakta.

Güncel rakamlar göz önüne alındığında 10 milyar $’lık arzın 6 Milyar $’dan fazlası Ethereum ağı üzerinde bulunmakta. Bu ise toplam arzın yüzde 60’ından fazlasına tekabül etmekte.

Tron’un Toplam Değerinden Fazla USDT Ağ Üzerinde Bulunuyor

İkinci sırada ise Tron (TRX) bulunmakta. Tether tarafından paylaşılan güncel rakamlara göre Tron ağı üzerinde bulunan USDT miktarı ise 2.8 milyar $ seviyelerinde. Geçtiğimiz dönemde önemli miktarda Tether’ın Tron üzerinde bulunmasını eleştiren analistler, Tron ağının toplam değerinden fazla USDT bulundurmasının farklı risklere gebe olabileceğini belirtmişti.

1 Milyar $ seviyelerinde dolaşan Tron market değeri, üzerinde bulunan Tether değeri ile karşılaştırıldığında oldukça düşük kalmakta. Ağır eleştiriler alan bu dengesizlik durumu hakkında bir şey yapılıp yapılmayacağı halen belirsizliğini korumakta.

Geçtiğimiz günlerde ise 300 Milyon $ değerinde USDT, Tron ağından çekilerek Ethereum ağına transfer edilmişti. Benzer hareketlerin devam etmesi ile Tron ağı üzerinde bulunan USDT miktarının azaltılmaya başlandığı çıkarımı yapılabilir.

USD Coin De 1 Milyar $ Sınırını Aştı

1 Temmuz itibariyle gelen yeni veriler ise ikinci büyük stablecoin USDC’in 1 Milyar $ barajını aştığını belirtmekte.

stablecoin grafiği

Circle ve Coinbase işbirliği ile Centre tarafından kontrol edilen ve üretilen USDC, Haziran ayın boyunca yüzde 37’lik bir artış yaşayarak, 730 Milyon $ seviyelerinden 1 Milyar $ seviyelerine çıkmayı başarmış durumda.

Geçtiğimiz günlerde Tether benzeri bir hamle ile birden fazla blockchain ağında bulunacağını açıklayan Centre, ikinci ağ olarak Algorand’i tercih ettiğini açıklamıştı. Bu hamle ile birlikte USDC iki farklı blockchain ağı üzerinde çalışmaya başlamış oldu.

Ek olarak Algorand’da bünyesinde en büyük iki stablecoini barınındırır duruma gelmiş bulunuyor. Stablecoinler için çok önemli olmasa da adaptasyon anlamında bu adım, Algorand için çok şey ifade etmekte.

Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ÖNE ÇIKAN

Ledger O Sorunu Çözemezse Sıkıntı Derken, ÇÖZDÜ!

Kripto para cüzdanı Ledger, büyük bir güvenlik açığıyla karşı karşıya geldi.

Yayın:

-

SON DAKİKA! Ledger Kullanıcılarına Kötü Haber! İFŞA OLDUNUZ!

Popüler kripto para cüzdanlarından Ledger yine bir sorunla karşı karşıya. Geçtiğimiz günlerde siber saldırıya uğradığını, müşterilerinin e-posta adresleri ile kişisel bilgilerinin maalesef ki sızdırıldığını açıklamıştı.

Üzerinden çok geçmeden Blockchain araştırmaları ile adından söz ettiren Monokh, yeni bir rapor yayınladı. Ledger’ın şu zamana dek ortaya çıkan sorunları ve sorunları ele alış şeklini kronolojik bir şekilde sıralayan Monokh, bir sorunun hâlâ çözülmediğine işaret etti. İddiaya göre sözü edilen sorun Ledger’a bildirildi lakin hâlâ çözülebilmiş değil şeklinde bir açıklama yapıldı.

Sorun cüzdan sahibinin Bitcoin Fork’larından (Litecoin, Bitcoin Cash) gönderme yaparken elindeki Bitcoin’lerin de gittiğini görememesi. Yani cüzdan sahibi Litecoin için işlem yaparken aynı zamanda Bitcoin mainnet’inin kilidini de açmış oluyor. Normal şartlar altında farklı uygulamaların da ulaşamayacağı bilgilere ulaşmasının önü açılıyor.

Sorun Çözüldü!

Kripto para topluluklarından bu sorunla ve daha önceki siber saldırı olayı ile alakalı eleştirilerin odağı olan Ledger, az önce sosyal medya platformu Twitter üzerinden yaptığı açıklamada sorunun çözüldüğünü ilan etti.

OKUMAYA DEVAM ET

ÖNE ÇIKAN

17’lik Fail: “Suçsuzum Hâkim Bey!”

Twitter hack saldırısının 17 yaşındaki beyni suçsuz olduğunu savundu.

Yayın:

-

17'lik Fail: “Suçsuzum Hâkim Bey!”

15 Temmuz gecesi tüm dünyayı sarsan Twitter siber saldırısının faili geçtiğimiz hafta yakalanmıştı. Florida’da yakalanan failin henüz reşit olmayan 17 yaşındaki Graham Ivan Clark olduğu açıklandı.

Yerel haber merkezi Tampa Bay Times’ın haberine göre, Clark’ın 30 farklı suçlamadan 200 yıla kadar hapis istemi bulunuyor. 30 farklı suçlamaya bakacak olursak da sim swap yoluyla hack işlemini gerçekleştirdiği için 17 iletişim dolandırıcılığı suçlaması, hack işlemi öncesinde ve sırasında bireysel bilgileri kullandığı için 11 kişisel bilgi kullanımı, kullandığı bilgiler ile bilgisayar veyahut elektronik cihazlara erişim sağladığı için ve son olarak da bu eylemleri yardımıyla 5 bin dolardan fazla organize dolandırıcılık bulunuyor.

Geçtiğimiz salı günü görülen ön duruşmada Clark, suçsuz olduğunu iddia etti. Ayrıca tutukluluk hâli başladığından beri Clark 725 bin dolar kefalet ile hapiste tutuluyor. Bugün (05.08.2020) tarihinde görülecek olan duruşmada kefaletin tutarında indirime gidilmesi bekleniyor.

İlerleyen duruşmalarda Clark’ın suçsuz olduğu şeklindeki savunmasına devam edip etmeyeceği bilinmiyor. Bununla birlikte Clark, suçunu kabul edip anlaşma yapma yolunu da seçebilir.

Suç Ortakları

Clark, iddialara göre dünyayı sarsan Twitter Hack saldırısında yalnız değildi. İddianameye göre 17 yaşındaki Clark, Birleşik Krallık’ta yaşayan 22 yaşındaki Nima Fazeli ve 19 yaşındaki Mason Sheppard ile internet üzerinden tanıştı. Üç kafadar 15 Temmuz gecesi herkesin bildiği küresel hack saldırısını gerçekleştirdi.

Elon Musk’tan eski Amerika Birleşik Devletleri Başkanı Barack Obama’ya, yeni başkanlık adayı Joe Biden’e kadar birçok ismi hedef alan saldırı yaklaşık 3 saat sürmüştü. Bu 3 saat içerisinde 117 bin dolara yakın para toplayan üç kafadarın, hemen hemen benzer suçlamalarla mahkeme salonuna girmesi bekleniyor.

OKUMAYA DEVAM ET
FTX
Coinzo

Trend Haberler

Tüm hakları saklıdır. Copyright 2020 Muhabbit
Feragatname: Muhabbit'in içeriği, doğası gereği bilgi amaçlıdır ve yatırım tavsiyesi olarak yorumlanmamalıdır. Kripto para ticareti, satın alma veya satma yüksek riskli bir yatırım olarak kabul edilmelidir ve her okuyucunun herhangi bir karar vermeden önce kendi araştırmalarını yapması önerilir.