Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $43291.1
-1.44%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $2340.33
3.12%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $26.69
-1.91%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $232
0.43%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

ÖNE ÇIKAN

Tron Ağı Üzerindeki Tether Miktarı Tron’un Değerinden Fazla!

Tether tarafından paylaşılan güncel rakamlara göre Tron ağı üzerinde bulunan USDT miktarı ise 2.8 milyar $ seviyelerinde.

Clock
Paylaş
Tron Ağı Üzerindeki Tether Miktarı Tron’un Değerinden Fazla!

Lider stablecoin Tether (USDT), 10 Milyar $ barajını aşmış durumda.

Messari tarafından paylaşılan yeni verilere göre Tether, önemli bir sınırı aşmış durumda. 2020 yılı ile birlikte stablecoin arzı tarafında büyük artışlar yaşanmakta idi. Artışın sonucunda dolaşımda bulunan stablecoinlerin miktarı da önemli sınırları aşmaya başladı.

Bildiğiniz üzere Tether birden fazla ağ üzerinde bulunmakta. Hayatına Omni ağı üzerinde başlayan Tether, ikinci adımını Ethereum (ETH) ile gerçekleştirmişti. Hali hazırda Eos (EOS), Tron (TRX) ve Algorand (ALGO) üzerinde bulunan USDT’lerin büyük bir bölümü Ethereum üzerinde bulunmakta.

Güncel rakamlar göz önüne alındığında 10 milyar $’lık arzın 6 Milyar $’dan fazlası Ethereum ağı üzerinde bulunmakta. Bu ise toplam arzın yüzde 60’ından fazlasına tekabül etmekte.

Tron’un Toplam Değerinden Fazla USDT Ağ Üzerinde Bulunuyor

İkinci sırada ise Tron (TRX) bulunmakta. Tether tarafından paylaşılan güncel rakamlara göre Tron ağı üzerinde bulunan USDT miktarı ise 2.8 milyar $ seviyelerinde. Geçtiğimiz dönemde önemli miktarda Tether’ın Tron üzerinde bulunmasını eleştiren analistler, Tron ağının toplam değerinden fazla USDT bulundurmasının farklı risklere gebe olabileceğini belirtmişti.

1 Milyar $ seviyelerinde dolaşan Tron market değeri, üzerinde bulunan Tether değeri ile karşılaştırıldığında oldukça düşük kalmakta. Ağır eleştiriler alan bu dengesizlik durumu hakkında bir şey yapılıp yapılmayacağı halen belirsizliğini korumakta.

Geçtiğimiz günlerde ise 300 Milyon $ değerinde USDT, Tron ağından çekilerek Ethereum ağına transfer edilmişti. Benzer hareketlerin devam etmesi ile Tron ağı üzerinde bulunan USDT miktarının azaltılmaya başlandığı çıkarımı yapılabilir.

USD Coin De 1 Milyar $ Sınırını Aştı

1 Temmuz itibariyle gelen yeni veriler ise ikinci büyük stablecoin USDC’in 1 Milyar $ barajını aştığını belirtmekte.

Screenshot 1 1 - Tron Ağı Üzerindeki Tether Miktarı Tron'un Değerinden Fazla!

Circle ve Coinbase işbirliği ile Centre tarafından kontrol edilen ve üretilen USDC, Haziran ayın boyunca yüzde 37’lik bir artış yaşayarak, 730 Milyon $ seviyelerinden 1 Milyar $ seviyelerine çıkmayı başarmış durumda.

Geçtiğimiz günlerde Tether benzeri bir hamle ile birden fazla blockchain ağında bulunacağını açıklayan Centre, ikinci ağ olarak Algorand’i tercih ettiğini açıklamıştı. Bu hamle ile birlikte USDC iki farklı blockchain ağı üzerinde çalışmaya başlamış oldu.

Ek olarak Algorand’da bünyesinde en büyük iki stablecoini barınındırır duruma gelmiş bulunuyor. Stablecoinler için çok önemli olmasa da adaptasyon anlamında bu adım, Algorand için çok şey ifade etmekte.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar