Muhabbit

Trump Ailesi’nden Sert TrumpCoin Çıkışı

TrumpCoin’i “sahtekarlık” olarak nitelendiren Eric Trump, yasal yollara başvuracaklarını dile getirdi

Trump

TrumpCoin Trump ailesi ile davalık oluyor.

Trump Ailesi şu günlerde kendi adlarına çıkartılan TrumpCoin isimli bir meme coin’e yönelik yasal mücadeleye girmeye hazırlanıyor.

TrumpCoin’e dair 25 Ocak 2022 Salı günü Twitter’dan açıklama yapan Donald Trump’ın oğlu Eric Trump, meme coin’in Trump ailesi ile hiçbir alakasının olmadığının altını çizdi ve yapılanı “sahtekarlık” olarak nitelendirerek takipçilerini uyardı.

https://twitter.com/EricTrump/status/1485700519448432646?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1485700519448432646%7Ctwgr%5E%7Ctwcon%5Es1_c10&ref_url=https%3A%2F%2Fdecrypt.co%2F91152%2Ftrump-family-discovers-trumpcoin-legal-action-will-be-taken

İlginizi çekebilir: Meme Coin Nedir? Özellikleri Nelerdir?

TrumpCoin’in web sitesinde yer alan bilgilere göre meme coin 20 Şubat 2016’da Donald Trump’ı onurlandırmak amacıyla ortaya çıktı. TrumpCoin’in piyasadaki mevcut sermaye değeri $1.5 milyon civarında ve 6.6 milyon adetlik bir arza sahip. Normalde ticari hacmi yok seviyesinde olan meme coin, Eric Trump’ın açıklamasından sonra %350’lik bir yükseliş yaşadı.

Eric Trump’a cevap vermekte gecikmeyen TrumpCoin bir ekran görüntüsü paylaşarak Donald Trump ve ailesi ile bir bağlantıları olmadığının web sitelerinde zaten açıkça belirtildiğini ifade etti.

Trump destekçilerini hedef alan meme coin’lerin sayısı artıyor

TrumpCoin sağcı Trump destekçilerini hedef alan ilk meme coin değil. Ocak 2022 başında NASCAR “LGBcoin” isimli bir meme coin’in sponsorluk talebini reddetti. Söz konusu meme coin’in adı Amerikan Başkanı Joe Biden’a hakaret içerikli bir popüler kültür teriminden ilham alınarak konulmuştu.

Meme coin’ler genellikle internet kültürüne damga vuran temalardan esinlenerek oluşturulmalarıyla dikkat çekiyor. İlk meme coin’lerden biri olan Dogecoin her ne kadar başta değersiz bir kripto para olarak görülse de, milyarder Elon Musk’ın destekleri sonucunda kripto para piyasasının liderleri arasında yer almayı başardı. Günümüzde Dogecoin $18.2 milyarlık piyasa değeri ile en değerli ilk 10 kripto para arasında gösteriliyor.

Daha fazla Bitcoin Haberleri için: Bitcoin Haberleri

Daha fazla Altcoin Haberleri için: Altcoin Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Son Yazılar

Exit mobile version