Muhabbit

SON DAKİKA

Türkiye’den 100 Milyon Liralık Kripto Para Kaçıracaklardı!

Mali Suçları Araştırma Kurulu (MASAK), Türkiye’den yurt dışına 100 milyon liralık kripto para kaçırılmak istendiğini ancak engellediklerini açıkladı.

Clock
Paylaş
Türkiye’den 100 Milyon Liralık Kripto Para Kaçıracaklardı!

Mali Suçları Araştırma Kurulu (MASAK), Türkiye ‘den yurt dışına 100 milyon liralık kripto para kaçırılmak istendiğini ancak engellediklerini açıkladı.

Mali Suçları Araştırma Kurulu (MASAK) başkanı Hayrettin Kurt, Türkiye kripto para dünyasına bomba gibi düşecek bir açıklama yaptı. Kurt, olağan denetlemeler esnasında kripto para kullanarak yurt dışına para kaçırmaya çalışan bir grup tespit ettiklerini açıkladı.

Açıklamaya göre pandemi süresince yaklaşık 100 milyon lira değerinde kripto paranın yurt dışı kaynaklı hesaplara kaçırılmak istendiği belirtildi. Bununla birlikte, kaçırılmak istenen paranın %40’ının büyük bir şirkete ait olduğu kalanların ise bireysel mevduat ve firma hesaplarına ait olduğu tespit edildi. Bu tespitin ardından bütün hesapların bloke edildiği, para kaçırma işleminin başarısız olduğu iletildi. Hayrettin Kurt bu olayla ilgili;

“Kimsenin gözünün yaşına bakmayacağız! Bunların hepsini ifşa edeceğiz!”

şeklinde bir beyan verdi. Türkiye’deki kripto para borsalarının işleyişinden de bahseden Kurt, bankalar ve borsalar arasında seyreden bu işleyişte bankalarla sıkı bir ilişki içerisinde olduklarını iletti. Ayrıca Türkiye’de kripto para akışı konusunda düzenlemelerin ve sistemli denetleyicilerin olacağının, ihmal ve bu gibi kötü niyetli kullanımlara karşı ağır para cezaları getirileceğini ekledi.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar