BİZİ TAKİP EDİN

SON DAKİKA

Türkiye’den 100 Milyon Liralık Kripto Para Kaçıracaklardı!

Mali Suçları Araştırma Kurulu (MASAK), Türkiye’den yurt dışına 100 milyon liralık kripto para kaçırılmak istendiğini ancak engellediklerini açıkladı.

Yayın:

-

Türkiye'den 100 Milyon Liralık Kripto Para Kaçıracaklardı!

Mali Suçları Araştırma Kurulu (MASAK), Türkiye ‘den yurt dışına 100 milyon liralık kripto para kaçırılmak istendiğini ancak engellediklerini açıkladı.

Mali Suçları Araştırma Kurulu (MASAK) başkanı Hayrettin Kurt, Türkiye kripto para dünyasına bomba gibi düşecek bir açıklama yaptı. Kurt, olağan denetlemeler esnasında kripto para kullanarak yurt dışına para kaçırmaya çalışan bir grup tespit ettiklerini açıkladı.

Açıklamaya göre pandemi süresince yaklaşık 100 milyon lira değerinde kripto paranın yurt dışı kaynaklı hesaplara kaçırılmak istendiği belirtildi. Bununla birlikte, kaçırılmak istenen paranın %40’ının büyük bir şirkete ait olduğu kalanların ise bireysel mevduat ve firma hesaplarına ait olduğu tespit edildi. Bu tespitin ardından bütün hesapların bloke edildiği, para kaçırma işleminin başarısız olduğu iletildi. Hayrettin Kurt bu olayla ilgili;

“Kimsenin gözünün yaşına bakmayacağız! Bunların hepsini ifşa edeceğiz!”

şeklinde bir beyan verdi. Türkiye’deki kripto para borsalarının işleyişinden de bahseden Kurt, bankalar ve borsalar arasında seyreden bu işleyişte bankalarla sıkı bir ilişki içerisinde olduklarını iletti. Ayrıca Türkiye’de kripto para akışı konusunda düzenlemelerin ve sistemli denetleyicilerin olacağının, ihmal ve bu gibi kötü niyetli kullanımlara karşı ağır para cezaları getirileceğini ekledi.

Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ALTCOIN

Binance Balancer’ı Listeliyor

Kripto para borsası Binance, az önce yaptığı duyuru ile birlikte Balancer’ı (BAL) listeleyeceğini duyurdu.

Yayın:

-

binance kripto para borsası

Kripto para borsası Binance, az önce yaptığı duyuru ile birlikte Balancer’ı (BAL) listeleyeceğini duyurdu.

DeFi platformlarından Balancer (BAL) yeni bir merkezi borsada daha işlem görmeye başlıyor. Geçtiğimiz aylar DeFi ürünlerindeki yükseliş ile birçok merkezi borsa DeFi tokenlerini listeleme kararı almıştı.

Çıkış yaptığı ilk gün yaşadığı yüzde 200’lük artış ile dikkat çeken Balancer önde gelen DeFi ürünleri arasında bulunuyor. Kontrat üzerinde bulunan bir açık sebebiyle geçtiğimiz dönemde saldırıya da uğrayan platform, DeFi Market Cap’te 6’ıncı sırada bulunmakta.

Binance üzerinde işleme açılacak pariteler ise şu şekilde:

BAL/BNB, BAL/BUSD, BAL/BTC

Bugün başlatılacak alım satım işlemleri için, yatırma işlemleri de an itibariyle başlatılmış durumda.

OKUMAYA DEVAM ET

ALTCOIN

Son Dakika! Ethereum Classic 1 Haftada 2’ci Kez Saldırı Altında

Geçtiğimiz günlerde yüzde 51 saldırısına maruz kalan ağ, yeniden saldırı altında.

Yayın:

-

Ethereum Classic

Ethereum Classic (ETC) bir hafta içinde ikinci kez yüzde 51 saldırısına maruz kaldı.

Geçtiğimiz günlerde yüzde 51 saldırısına maruz kalan ağ, yeniden saldırı altında.

Konu ile ilgili açıklama yapan ETC Labs, madenciler için takip edilmesi gereken zinciri duyurdu.

Saldırganları devre dışı bırakmak için takio edilmesi gereken “whitelist”i paylaşan ETC Labs madencilerin desteğini bekliyor.

Binance ve Bitfly yatırma ve çekim işlemlerini tamamen dondurmuş durumda. 4.000 blok boyunca gerçekleşen saldırının ardından gelen yeni saldırı ağın güvenliği konusunda büyük soru işaretleri oluşturmuş durumda.

Ağ üzerinde hash gücü üstünlüğünün bir grup tarafından sağlaması halinde gerçekleştirilebilen saldırı türü proof of work algoritması kullanan tüm ağlarda gerçekleştirilebilmekte.

Fakat ağın hash gücü arttıkça saldırının maliyeti de aynı oranda artmakta. Yüzde 51’in ele geçirilmesi halinde ise ağ üzerinde “çift harcama” ve zinciri değiştirme gibi işlemler gerçekleştirilebiliyor.

Bitquery tarafından yapılan açıklama geçen hafta gerçekleşen saldırının 200.000 $ maliyet ile gerçekleştirildiğini ve 5.6 milyon $ değerinde ETC’in “double spending”e maruz kaldığını belirtildi.

Saldırıların ardından Ethereum Classic fiyatında ise önemli bir düşüş gerçekleşmemiş görünüyor. Yüzde 1 düşüş ile 7.03 $ seviyelerinden işlem gören kripto para, geçmişte de yüzde 51 saldırısına maruz kalmıştı.

OKUMAYA DEVAM ET
FTX
Coinzo

Trend Haberler

Tüm hakları saklıdır. Copyright 2020 Muhabbit
Feragatname: Muhabbit'in içeriği, doğası gereği bilgi amaçlıdır ve yatırım tavsiyesi olarak yorumlanmamalıdır. Kripto para ticareti, satın alma veya satma yüksek riskli bir yatırım olarak kabul edilmelidir ve her okuyucunun herhangi bir karar vermeden önce kendi araştırmalarını yapması önerilir.